محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور پیشین، به تازه‌گی در مصاحبه با یک رسانۀ خارجی گفته که اعتمادش به جامعۀ جهانی به‌ویژه آمریکا و متحدانش، بزرگ‌ترین اشتباه دورۀ ریاست‌جمهوری‌اش بوده است.

او در یک مصاحبۀ ویژۀ با «شبکۀ ۴» رادیو بی‌بی‌سی گفته است که اعتماد به هم‌کاران بین‌المللی بزرگ‌ترین اشتباهش بود و جامعۀ‌ جهانی تلاش می‌کرد تا بر او فشار بیاورد و اختیاراتش را محدود کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

رئیس‌جمهور پیشین گفته است که با توجه به وضعیت به‌وجودآمده، مردم حق دارند تا او را عامل این وضعیت بدانند و این موضوع برای او قابل درک است. محمداشرف غنی افزوده است که او را قربانی کردند تا مقصر هرج‌ومرج کنونی و بحران افغانستان معرفی‌اش کنند.

پس از فروپاشی نظام پیشین و فرار محمداشرف غنی، گزارش‌هایی پخش شد که او حدود ۱۶۹ میلیون دالر را نیز با خود برده است، اما او در این مصاحبه این اتهام‌ها را رد می‌کند و می‌گوید که حاضر است در این زمینه با هرگونه تحقیقات هم‌کاری کند.

غنی سقوط حکومتش را یک نوع کودتا خوانده و گفته است که برای جلوگیری از ویران‌شدن کابل و کشتار میلیون‌ها انسان، تصمیم به ترک کشور گرفت.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

او دربارۀ وضعیت کنونی کشور گفته است که چنین وضعیتی به سود هیچ‌کس نیست و جهان باید براساس یک تعامل با امارت اسلامی وضعیت جاری را مهار کند که اگر چنین نشود، بحران کنونی موج بزرگی از مهاجرت را در پی خواهد داشت.

غنی در این مصاحبه افزوده است: «نیاز است تا باهم کار کنیم و با هم‌دیگرپذیری به پیش برویم تا زمینۀ هم‌زیستی در کشور را برای همه فراهم سازیم.»

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: