بازی‌کنان فوتبال در ولسوالی دره‌ی‌صوف پایین سمنگان، با شکایت از نبود میدان‌های معیاری، می‌گویند که در بدل پرداخت ۵۰۰ افغانی در هر ساعت، در یک میدان شخصی‌ای که در آن مواشی خرید‌وفروش می‌شود، بازی می‌کنند. به گفته‌ی آن‌ها، با این که بیش‌تر از ۲۵ گروه فوتبال در دره‌ی‌صوف پایین سمنگان وجود دارد؛ اما یک میدان معیاری برای بازی در این ولسوالی ساخته نشده است.  

نصر‌الله ناقد، سرمربی گروه شاهین در دره‌ی‌صوف پایین، به سلام‌وطندار می‌گوید: «دره‌ی‌صوف پایین، دره‌ای پرنفوس و ورزش‌دوست است که تقریباً ۲۵ یا ۲۶ تیم ورزشی دارد؛ این‌ها، حداقل یک میدان استندرد که به صورت درست در آن ورزش کنند، ندارند.» او، می‌افزاید که فوتبالران در دره‌ی‌صوف پایین، نسبت به علاقه‌ای که به این رشته‌ی ورزشی دارند، در میدان کوچکی که بیش‌تر وقت‌ها در آن مواشی خریدوفروش می‌شود، بازی می‌کنند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

نجیب‌الله دل‌سوز، نماینده‌ی فدراسیون فوتبال در دره‌ی‌صوف پایین، می‌گوید که بازی‌کنان فوتبال این ولسوالی، بارها از مسئولان ورزشی در حکومت پیشین، خواهان ایجاد میدان معیاری فوتبال شده اند؛ اما به خواست‌ آن‌ها توجهی نشده است. به گفته‌ی او، از ۲۵ تا ۳۰ گروه فوتبال در این ولسوالی وجود دارد؛ اما، یک میدان معیاری برای بازی نیز وجود ندارد.

بازی‌کنان فوتبال در ولسوالی دره‌ی‌صوف پایین سمنگان، به دلیل دست‌رسی‌نداشتن به میدان‌های معیاری فوتبال، ناچار اند در میدان‌های خاکی که گاهی در آن بازار فروش مواشی نیز برگزار می‌شود، بازی کنند.

آقای دل‌سوز، می‌گوید با این که در مکتوبی به فدراسیون فوتبال سمنگان، خواهان ایجاد میدان معیاری فوتبال در ولسوالی دره‌ی صوف پایین شده اند؛ اما به خواست آن‌ها از سوی فدراسیون توجهی نشده است.

مسئولان فدراسیون فوتبال سمنگان اما، می‌گویند که به دلیل نبود امکانات، نتوانسته اند به خواست فوتبالران رسیدگی کنند. تاج‌محمد خداداد، رییس این فدراسیون، به سلام‌وطندار می‌گوید: «مشکلاتی که در قسمت میدان دارند ما درک می‌کنیم، چندین مرتبه اونا پیش ما حضور پیدا کردند، تقاضا کردند؛ ولی متأسفانه از توان فدراسیون فوتبال افغانستان جورکردن میدان‌های ورزشی در سطح ولایت و ولسوالی‌ها نیست.»

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

با این که به رشد فوتبال در افغانستان از سوی نهادهای مسئول توجه زیادی نشده؛ اما علاقه‌ به این بازی در نوجوانان و جوانان، باعث شده که شماری زیادی روی میدان‌های خاکی فوتبال کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: