بازی‌کنان رشته‌های مختلف ورزشی در ارزگان از نبود ورزش‌گاه معیاری در این ولایت شکایت می‌کنند و می‌گویند که تاکنون در این زمینه هیچ توجهی نشده است. آنان در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌‌افزایند که در درازای ۲۰ سال گذشته حکومت‌ها به مشکلات ورزش‌کاران توجه نکرده و به همین دلیل آنان در بخش ورزش با مشکلات بسیاری روبه‌رو اند.

شمس‌الله شمشاد، یک تن از بازی‌کنان کریکت در ارزگان، می‌گوید که در این ولایت افزون بر نبود ورزش‌گاه معیاری، برای آموزش این ورزش آکادمی و مربی نیز ندارند. او از مسئولان می‌خواهد که به آنان ورزش‌گاه معیاری در این ولایت بسازند تا آنان بتوانند در رقابت‌های ولایتی دستاوردهای خوبی داشته باشند.

در همین حال، شماری دیگر از بازی‌کنان در ارزگان از مشکلات اقتصادی شکایت می‌کنند و می‌گویند که به‌دلیل بی‌توجهی مسئولان و مشکلات اقتصادی، از ورزش دل‌سرد شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سیداحمد، از بازی‌کنان فوتبال در ارزگان، می‌گوید که به‌دلیل مشکلات اقتصادی ورزش را رها کرده است و نمی‌تواند به ورزش ادامه دهد. او از حکومت می‌خواهد که در بخش ورزش در ارزگان کار کند و به ورزش‌کارانی که دستاورد داشته‌اند، ماهانه حقوق پرداخت کند.

از سویی هم، مسئولان شماری از ورزش‌گاه‌های خصوصی در شهر ترینکوت، مرکز ارزگان می‌گویند که به‌دلیل مشکلات اقتصادی بیش از نیمی از ورزش‌کاران خود را از دست داده‌اند.

زمری، مسئول یکی از ورزش‌گاه‌های زیبایی اندام در ارزگان، می‌گوید که از چند سال به این‌سو در بخش ورزش فعالیت می‌کند؛ اما اکنون به‌دلیل مشکلات اقتصادی حتی نمی‌تواند مصارف خودش را تأمین کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی ارزگان وجود مشکلات ورزش‌کاران این ولایت را تأیید می‌کنند و برای حل این مشکلات اطمینان می‌دهند. قدرت‌الله الفت، آمر ورزش ارزگان، به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان برنامه دارند تا برای شناسایی بهترین بازی‌کنان، مسابقات ولایتی را در رشته‌های مختلف برگزار کنند.

او می‌افزاید که هم‌اکنون در این ولایت یک ورزش‌گاه وجود دارد و آنان تلاش می‌کنند برای رشته‌های مختلف ورزش‌گاه ایجاد کنند.

ارزگان یکی از ولایت‌های جنوبی کشور است که جوانان آن در این اواخر به وزرش‌های مختلف از جمله والیبال، کریکت، فوتبال، ووشو و زیبایی اندام روآورده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: