نخستین نمایشگاه محصولات و فناوری کشور چین امروز با حضور نماینده‌گان امارت اسلامی و شرکت چینا_تاون، به‌منظور پشتی‌بانی از صنعت و تجارت افغانستان در کابل گشایش یافت.

یومنی هاوس، رئیس شرکت چینا_تاون، در مراسم افتتاحیۀ این نمایشگاه می‌گوید که این نمایشگاه به‌منظور پشتی‌بانی از اقتصاد و سرمایه‌گذاری در افغانستان و روابط حسنه و هم‌کاری میان دو کشور برگزار شده است. او می‌افزاید که چین با تلاش‌های خسته‌گی‌ناپذیر به حمایت از صنعت و اقتصاد افغانستان ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حمدالله نعمانی، سرپرست وزارت شهرسازی، نیز می‌گوید که در ۲۰ سال گذشته برای پشتی‌بانی و توسعۀ صنعت در افغانستان کارهای بنیادی صورت نگرفته و ناامنی و جنگ سبب شده است که افغانستان از لحاظ صنعت و اقتصاد متضرر شود. نعمانی از تمامی تاجران و سرمایه گذاران می‌خواهد که به افغانستان بیایند و سرمایه‌گذاری کنند.

در همین حال، نفیسه دانش، یک تن از تجاران، افتتاح این نمایشگاه را نوید خوب در زمینۀ تجارت و زنده‌ساختن دوبارۀ اقتصاد کشور می‌خواند و می‌گوید که افغانستان کشور سرشار از منابع طبیعی‌ست و با حمایت از صنعت می‌توان افغانستان را به یک کشور غنی اقتصادی مبدل کرد. او از تاجران دیگر نیز می‌خواهد که به افغانستان بیایند و کشور را از لحاظ اقتصاد به خودکفایی برسانند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

از سوی دیگر، احمدضیا عظیمی شینوزاده، عضو هیأت مدیرۀ اتاق‌های تجارت و سرمایه‌گذاری، افتتاح این نمایشگاه را یک آغاز خوب برای پشتی‌بانی از صنعت کشور می‌داند و از امارت اسلامی می‌خواهد که تاجران دیگر را به سرمایه‌گذاری در افغانستان تشویق کند.

گفتنی‌ست که پس از روی‌کارآمدن امارت اسلامی در افغانستان، شماری از بازرگانان به بیرون از کشور رفته و سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف کاهش یافته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: