جشن دهقان و بیست‌وششمین نمایشگاه محصولات زراعتی امروز از سوی وزارت زراعت، آبیاری و مالداری امارت اسلامی در کابل برگزار شد. مسئولان این وزارت می‌گویند که جشن دهقان و نمایشگاه محصولات زراعتی به‌منظور پشتی‌بانی از تولیدات داخلی و بازاریابی محصولات کشور راه‌اندازی شده است و تا سه روز دیگر ادامه دارد.

مسئولان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می‌افزایند که خودکفایی سکتور زراعتی کشور از برنامه‌های تعیین‌شدۀ این وزارت در سال جاری‌ست و تلاش‌ می‌شود که وابسته‌گی افغانستان به محصولات زارعتی کشورهای بیرونی پایان یابد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالرحمن راشد، سرپرست وزارت زراعت، آبیاری و مالداری از تاجران و سرمایه‌گذاران کشور می‌خواهد که برای رشد سکتور زراعتی در کشور سرمایه‌گذاری کنند. او می‌افزاید که روند پس‌گیری زمین‌های غصب‌شدۀ زراعتی جریان دارد و این وزارت با استرداد این زمین‌ها، کشور را به سوی خودکفایی زراعتی سوق می‌دهد.

در همین حال، عبدالغنی برادر، معاون رئیس‌الوزرا و رئیس کمیسیون اقتصادی امارت اسلامی، تأکید می‌کند که تولیدات زراعتی افغانستان باید به بیرون از کشور صادر شود. او از تاجران و سرمایه‌گذاران می‌خواهد که با وزارت زراعت و دهاقین کشور هم‌کاری کنند.

 عبدالغنی برادر هم‌چنان از گشایش «پروژۀ ملی زراعتی» خبر می‌دهد که به گفتۀ او، در چارچوب این پروژه سکتور زراعت کشور به خودکفایی نزدیک خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سوی دیگر، مسئولان وزارت زراعت، آبیاری و مالداری می‌گویند در صورتی‌که محصولات زراعتی افغانستان در بازارهای جهانی پشتی‌بانی شود، درآمد این سکتور افزایش خواهد یافت.

این در حالی‌ست که دهاقین کشور خواهان توجه جدی امارت اسلامی در زمینۀ رشد سکتور زراعت‌اند و از مسئولان می‌خواهند که از آنان پشتی‌بانی کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: