صنایع دستی بانوان بی‌بضاعت در شهر شبرغان، مرکز ولایت جوزجان به نمایش گذاشته شد. مسئولان انجمن اجتماعی درخشان می‌گویند که این نمایشگاه را به‌منظور پشتی‌بانی و بازاریابی برای صنایع دستی بانوان، به مدت سه روز راه‌اندازی کرده‌اند. به گفتۀ آنان، در این نمایشگاه که با حضور ده‌ها بانو برگزار شده، ۴۰ قلم صنایع دستی بانوان بی‌بضاعت به نمایش گذاشته شده است.

بشیر فروغ، مسئول انجمن اجتماعی درخشان به سلام‌وطندار می‌گوید که این نمایشگاه به‌منظور بالابردن توانایی و ظرفیت بانوان روستایی راه‌اندازی شده است تا بازار مناسبی برای فروش این محصولات فراهم شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بشیر فروغ، مسئول انجمن اجتماعی درخشان

به گفتۀ مسئول انجمن اجتماعی درخشان، بانوان در جوزجان به‌منظور تأمین مخارج خانواده‌های‌شان رشته‌های گُل‌دوزی، خیاطی، موره‌دوزی، پخته‌دوزی، خامک‌دزوی، قرص‌دوزی، دست‌دوزی و گل‌سازی را پیش می‌برند.

شماری از بانوانی که صنایع دستی‌شان را در این نمایشگاه به نمایش گذاشته‌اند، می‌گویند که چرخ اقتصاد خانواده‌های‌شان را با فروش صنایع دستی می‌چرخانند.

انگیزه، یک تن از این بانوان می‌گوید: «ما از این طریق مخارج خانواده‌های خود را تأمین می‌کنیم و مصرف کورس‌های خود را می‌پردازیم و زنده‌گی ما نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

رخشانه، یک تن دیگر از این بانوان نیز می‌گوید: «پیش از این‌که این کار را در پیش بگیریم اقتصاد ما خوب نبود، حالا پولی را که از این طریق به‌دست می‌آوریم، مصرف خانواده را تأمین می‌کنیم.»

این در حالی‌ست که چندی پیش نیز دفتر اکتید در جوزجان ده‌ها قلم صنایع دستی بانوان بی‌بضاعت را به‌منظور بازاریابی به نمایش گذاشته بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: