مسئولان موسسۀ امدادرسانی‌های عمومی در جوزجان می‌گویند که به منظور تشویق افراد دارای معلولیت و پشتی‌بانی از آنان، این برنامه را در حیات ریاست اطلاعات و فرهنگ  این ولایت راه‌اندازی کرده‌اند.

سمیرا ملک‌یار، مسئول موسسۀ امدادرسانی‌های عمومی در جوزجان  می‌گوید که ۳۰ قلم صنایع دستی افراد دارای معلولیت را در ۲ غرفه به نمایش گذاشته‌اند. به گفتۀ مسئول موسسۀ امدادرسانی‌های عمومی در جوزجان، این برنامه به هدف تشویق و پشتی‌بانی از افراد دارای معلولیت راه‌اندازی شده است و این‌گونه برنامه‌ها پس از این به منظور رشد استعدادهای افراد دارای معلولیت گسترش می‌یابد.

بانو ملک‌یار می‌افزاید که در این نمایشگاه لباس‌های دست‌دوزی، سرمیزی، بیک مکتب و وسایل تزیینی به نمایش گذاشته شده است.

شماری از افراد دارای معلولیت در جوزجان که صنایع دستی‌شان را به نمایش گذاشته‌اند، از برگزاری این نمایشگاه ابراز خرسندی می‌کنند و بر ادامۀ این‌گونه برنامه‌ها تأکید می‌کنند. به گفتۀ آنان، افراد دارای معلولیت نیاز زیادی به توجه حکومت و مردم دارند و باید در هرگونه شرایط پشتی‌بانی و تشویق شوند.

نسرین، یکی از افراد دارای معلولیت راه‌اندازی این برنامه را برای تشویق و پشتی‌بانی از افراد دارای معلولیت مؤثر می‌خواند. به گفتۀ او، برگزاری این برنامه‌ها به افراد دارای معلولیت انگیزۀ مثبت می‌دهد تا بیش‌تر از این تلاش کنند.

نسرین می‌گوید: «ما به مشکلات زیادی روبه‌رو بودیم، قبل از این‌که این‌گونه برنامه‌ها را ندیده بودیم، ما خود را کم احساس می‌کردیم. با برگزاری چنین برنامه‌ها قوت می‌گیریم و جایی خود را رسانده می‌توانیم.»

این نمایشگاه در حالی راه‌اندازی می‌شود که دو تن از افراد دارای معلولیت در یک رقابت نقاشی برندۀ جایزۀ گل خوشه‌های دنمارک شدند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: