وان برانت، سفیر اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، در واکنش به عملیات بازرسی خانه‌به‌خانه از سوی نیروهای امارت اسلامی، خواهان توقف فوری این روند شده است.

برانت در توییترش نوشته که «ارعاب، تفتیش خانه، دست‌گیری و خشونت علیه اعضای اقوام مختلف و زنان جنایت است و باید فوراً متوقف شود.»

سفیر اتحادیۀ اروپا برای افغانستان با اشاره به تهاجم روسیه بر اوکراین، خطاب به امارت اسلامی تأکید کرده است که «با وجود جنگ پوتین، از شما نیز نظارت می‌کنیم.»

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که از سه روز به این‌سو، نیروهای امارت اسلامی عملیات بازرسی خانه‌به‌خانه را در بخش‌هایی از شهر کابل و برخی از ولایت‌های هم‌جوار آن راه‌اندازی کرده‌اند.

ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی امارت اسلامی، با پخش اعلامیه‌یی در توییترش اعلام کرد که هدف از راه‌اندازی عملیات‌ پاک‌سازی در این مناطق، بازداشت و ازبین‌بردن کسانی که در دزدی، آدم‌ربایی، ویران‌گری و دیگر جرم‌ها دست دارند‌ و پیش از این توسط نیروهای امنیتی امارت اسلامی شناسایی شده‌اند، است.

با این حال، شماری از پایتخت‌نشینان از بازرسی خانه‌‌های‌شان توسط نیروهای امارت اسلامی شکایت دارند و با ابراز نگرانی می‌گویند که بازرسی خانه‌به‌خانه در میان مردم و خانواده‌ها به‌ویژه زنان و کودکان، ترس و نگرانی ایجاد کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

اما سخنگوی امارت اسلامی می‌گوید که هدف از این عملیات تأمین امنیت مردم، بازرگانان، پزشکان و استادان دانشگاه‌هاست. او روز گذشته در یک نشست خبری در کابل گفت که نیروهای امارت اسلامی در جریان عملیات پاک‌سازی و بازرسی خانه‌های مشکوک در دو روز گذشته در کابل، ۶ فرد وابسته به گروه دولت اسلامی یا داعش، ۹ آدم‌ربا و ۵۳ دزد حرفوی را بازداشت کرده‌اند و مقداری سلاح نیز به‌دست آن‌ها افتاده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: