عبدالسلام بارکزی، مدیر مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات، به سلام‌وطندار می‌گوید که تیم‌های امدادرسان هم‌اکنون در مناطق آسیب‌دیده‌ از زمین‌لرزه در این ولایت، حضور دارند و عملیات نجات هم‌چنان ادامه دارد.

مدیر مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات، می‌افزاید از ۱۲ روستا در ولسوالی زنده‌جان این ولایت که در نتیجه‌ی زمین‌لرزه شدید آسیب دیده است، آنان حدود ۹۰ درصد ساحات آسیب‌دیده‌ در این روستاها را پاک‌سازی کرده اند و عملیات نجات در هشت روستا هنوز ادامه دارد.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عبدالسلام بارکزی، تأکید می‌کند که تیم‌های متخصص از ایران و ترکیه به افغانستان آمده و با کمک تجهیزات و امکانات خود، اقدام به پاک‌سازی مناطق باقی‌مانده که پاک‌سازی نشده، کرده اند.

مدیر مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات، هم‌چنان می‌گوید بر اساس جدول جمعیت این روستاها که آنان بررسی کردند، در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه تا کنون ۲۴۴۵ تن جان باخته و ۲۴۴۰ تن دیگر زخمی شده اند. او، تصریح می‌کند که از ۲۰ روستای آسیب‌دیده، به آسیب‌دیدگان هشت روستا کمک‌هایی چون خیمه، کمپل و مواد غذایی، توزیع کرده اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

عبدالسلام بارکزی، می‌افزاید: «به ۱۲ روستایی که شدید آسیب دیده، هیچ کس در منطقه نیست، ما حتا نمی‌دانیم این کمک‌ها را به چه کسی بدهیم.»

بر اساس گفته‌های مدیر مالی و اداری ریاست مبارزه با حوادث طبیعی هرات، هم‌اکنون در هر روستا یک اردوگاه/کمپ عمومی و سیار برای آسیب‌دیدگان ایجاد کرده اند تا همه آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در آن جابه‌جا شوند و پس از آن، روند رسمی امدادرسانی را آغاز می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: