عبدالغنی برادر، معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، در سفرش به هرات، وعده سپرده است که به همه آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در این ولایت، خانه ساخته می‌شود.

عبدالغنی برادر، این اطلاعات را دوشنبه‌شب، ۱۷ میزان، در یک نشست خبری که در مقام ولایت هرات برگزار شد، مطرح کرده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

عبدالغنی برادر، می‌گوید: «مردمانی که متضرر شده اند، برای نجات آن‌ها، تمام شب از تمام امکانات کار گرفته‌ایم. تمام نهادها و وزارت‌خانه‌های مربوط مصروف اند که کمک‌های عاجل را به آن‌ها برسانند و ما دیدیم که کمک‌ها را رسانده بودند. برای شان سرپناه موقت ساخته اند؛ مانند خیمه، ترپال و دیگر اشیا. امارت اسلامی افغانستان ان‌شاءالله به این متعهد است به خانه‌های ویران‌شده که شمار شان به ۱۵۰۰ می‌رسد، این‌ها را پخته و اساسی، می‌سازد.»

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، تأکید کرده است که از تمام امکانات برای رسیدگی به آسیب‌دیدگان زمین‌لرزه در هرات، استفاده می‌کنند.

عبدالغنی برادر، در این نشست به مسئولان محلی هرات دستور داد که کمک‌های جمع‌آوری‌شده را به همه زلزله‌زدگان در این ولایت، به مصرف برسانند.

معاون اقتصادی ریاست‌الوزرا، می‌افزاید که روند که روند جست‌وجو و نجات زلزله‌زدگان در هرات، ادامه دارد.

گفتنی است که مسئولان در وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، روز گذشته در یک نشست خبری در کابل، در تازه‌ترین جزئیات از تلفات و زیان‌های زمین‌لرزه‌ی روز شنبه در ولسوالی زنده‌جان هرات، گفتند که تا کنون بیش از ۴۰۰۰ جان‌باخته و زخمی در نتیجه‌ی این زمین‌لرزه، ثبت شده است. آن‌ها، تأکید کردند که این آمار ابتدایی است و احتمال دارد رقم قربانیان افزایش یابد.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

پس از نخستین زمین‌لرزه‌ی خونین در هرات، چندین زمین‌لرزه‌ی دیگر نیز در این ولایت رخ داده است.

بر اساس معلومات مسئولان در دفتر جمعیت هلال‌احمر افغانی، خانه‌های مسکونی تمامی ۱۳ روستا در ولسوالی زنده‌جان به گونه‌ی کامل ویران شده و صدها خانه‌ی دیگر نیز در مناطقی دیگر آسیب دیده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: