این مطلب را فضل‌الدین عیار، والی پروان امروز (یک‌شنبه، هشتم حمل/فروردین) در گفتمان زنان ولایتی با رهبران مذهبی، متنفذان قومی و جوانان که از سوی نهاد «برابری برای صلح و مردم‌سالاری» و «انجمن اجتماعی زنان متعهد» در شهر چاریکار، مرکز این ولایت برگزار شده بود، بیان کرد.

والی پروان با آن‌که جزئیات بیش‌تر ارایه نکرد، اما گفت در دورۀ رئیس‌جمهور پیشین که بوری‌های دالر در کشور سرازیر شد، طالب تقویت و رشد داده شد و هم‌چنان ساحات امن عمداً ناامن شد.

در همین حال، وتریه سیدی، مسئول انجمن اجتماعی زنان متعهد در پروان می‌گوید که این گفتمان با حضور زنان و مردان از محل‌ها و ولسوالی‌های این ولایت به هدف گردآوری دیدگاه‌ها و خواست‌های آنان در پیوند به روند صلح، برگزار شده است.

به گفتۀ بانو سیدی، این دیدگاه‌ها که در چارچوب گفتمان‌ها گردآوری شده است، در کابل و با راه‌اندازی نشست‌های خبری همه‌گانی و به گوشِ بازی‌گران روند صلح افغانستان نیز رسانیده خواهد شد.

این گفتمان از سوی نهاد برابری برای صلح و مردم‌سالاری و انجمن اجتماعی زنان متعهد در حالی برگزار شده که قرار است تا یک‌ماه دیگر نشستی دربارۀ صلح افغانستان در ترکیه برگزار شود.

نهاد برابری برای صلح و مردم‌سالاری بیش‌تر از ده سال می‌شود که در ۱۲ ولایت کشور فعالیت دارد و تا ۴ سال دیگر این نهاد در ۳۴ ولایت فعالیت‌هایش را گسترش خواهد داد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: