شماری از پزشکان و مسئولان صحی در سرپل به سلام‌وطندار می‌گویند که ویروس کرونا درس‌های مؤثری به مردم آموخته است. آنان می‌افزایند که ویروس کرونا درس‌های بسیاری به مردم آموخته و در زنده‌گی آنان تغییرات قابل ملاحظه‌یی نیز آورده است.

دکتر عبدالشکور کریمی، مسئول بخش واکسن ریاست صحت عامۀ سرپل، می‌گوید کرونا با آن‌که یک ویروس کشنده و خطرناک است، در ضمن مردم از آن درس‌ها و تجربه‌های خوبی را نیز کسب کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «ما از ویروس کرونا درس‌های زیادی آموختیم. نخست از همه این‌که ما باید نظافت شخصی را رعایت کنیم، ویروس کرونا به ما آموخت که شستن دست، صورت و رعایت حفظ‌الصحۀ شخصی نقش مهمی در حفاظت دارد و درس دیگری که به ما آموخت، این‌ است که ما به خانواده‌های خود کم‌تر رسیده‌گی می‌توانستیم و همین قرنطینه‌ها سبب شد تا قدر خانوادۀ خود را بدانیم و بیش‌تر وقت خود را با آن‌ها بگذرانیم.»

در همین حال، دکتر شمع‌افروز محمدی، مشاور صحی و روانی شفاخانۀ معتادان ریاست صحت عامۀ سرپل، می‌گوید که مردم در سراسر جهان از کرونا درس‌هایی آموخته‌اند که نباید فراموش‌شان شود.

با این حال، شماری از باشنده‌گان شهر سرپل می‌گویند که ویروس کرونا به آن‌ها درس‌های خوبی آموخته است و از آن تجربه‌های تلخ و شیرین کسب کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

بسم‌الله برومند، باشندۀ سرپل، می‌گوید که به توصیه‌های پزشکان و رسانه‌ها توجه و نکات بهداشتی را بر خود و اعضای خانواده‌اش نیز تطبیق کرده است. او می‌افزاید که از کرونا مسائل بسیاری را آموخته است، از جمله این‌که «ما باید به نظافت شخصی خود و خانوادۀ خود توجه جدی کنیم.»

روح‌الله آشنا، دیگر باشندۀ سرپل که فرزند بزرگ خانواده‌اش نیز است، می‌گوید که از گسترش ویروس کرونا تجربه‌ها و درس‌های بسیاری آموخته است.

براساس گفته‌های مسئولان ریاست صحت عامۀ سرپل، با آن‌که شماری از باشنده‌گان این ولایت به کرونا مبتلا شده و شماری نیز جان باخته‌اند؛ اما در مقابل این ویروس به مردم درس‌ها و تجربه‌های مهم، ارزنده و حیاتی نیز آموخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: