نشست سران کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی روز گذشته (دوشنبه، بیست‌وششم ثور)، در مسکو برگزار شد.

خبرگزاری تاس روسیه گزارش داده است که سران کشورهای عضو این سازمان از امنیت سرحدات‌شان با افغانستان ابراز نگرانی و بر تقویت امنیت مرزهای‌شان تأکید کرده‌اند.

در اعلامیه‌یی که در پایان این نشست پخش شده، آمده است که سازمان پیمان امنیت جمعی با توجه به وضعیت در افغانستان و مناطق دیگر سرحدات خارجی، برای اطمینان از امنیت کشورهای عضو آماده‌گی دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

قاسم جومارت توقایف، رئیس‌جمهور قزاقستان، در این نشست گفته است که بی‌ثباتی در افغانستان و فعالیت گروه‌های تروریستی در این کشور، امنیت و ثبات کشورهای عضو سازمان پیمان امنیت جمعی را تهدید می‌کند.

رئیس‌جمهور قزاقستان تأکید کرده است که با درنظرداشت تهدیدهای احتمالی از خاک افغانستان، امنیت سرحدات کشورهای آسیای میانه باید بیش‌تر مورد توجه قرار گیرد.

در عین حال، اعضای سازمان همکاری‌های شانگهای نیز روز گذشته در نشستی به میزبانی هند، روی وضعیت امنیتی افغانستان بحث و گفت‌وگو کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در این نشست که تا سه روز دیگر ادامه دارد، نماینده‌گان کشورهای منطقه در رابطه به وضعیت امنیتی و چه‌گونه‌گی مبارزه با تروریسم در افغانستان گفت‌وگو خواهند کرد.

نگرانی از فعالیت گروه‌های تروریستی در افغانستان پیش از نیز از سوی کشورهای مختلف به‌ویژه همسایه‌های افغانستان مطرح شده، اما امارت اسلامی تأکید کرده است که خاک افغانستان به هیچ کشوری تهدید نیست.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: