پزشکان شفاخانه‌های خصوصی و مرکزهای تشخیص کرونا با انتقاد از آن‌چه انحصار غیرقانونی آزمایش این ویروس توسط یک آزمایش‌گاه مشخص عنوان می‌کنند، می‌گویند که ادارۀ هوانوردی ملکی در میدان‌های هوایی‌ بزرگ کشور تنها به سیتی لابراتوار اجازه داده است از مسافران آزمایش کرونا بگیرد.

محمدهاشم وهاج، مسئول شفاخانۀ خصوصی وهاج امروز در یک نشست خبری‌ در کابل می‌گوید، سیتی لابراتور مربوط به رضوان‌الله احمدزی، یکی از مشاوران رئیس‌جمهور غنی‌ست و دلیل انتخاب این لابراتوار نیز سیاسی‌ست.

اما محمدنعیم صالحی، سخنگوی ادارۀ هوانوردی ملکی به سلام‌وطندار می‌گوید، سیتی لابراتوار تنها مسئولیت آزمایش ویروس کرونا از مسافران امارات متحدۀ عربی را دارد و آزمایش کرونای مسافران دیگر مسیرها توسط آزمایش‌گاه‌های دیگر کشورها گرفته می‌شود.

پزشکان شفاخانه‌های خصوصی و مرکزهای تشخیص ویروس کرونا هم‌چنان مدعی‌اند که سیتی لابرتوار هنگام آزمایش ویروس کرونا پول گزافی از مسافران اخذ می‌کند. آنان می‌افزایند که سیتی لابراتوار تمام تجهیزات‌ تشخیص ویروس کرونا را به گونۀ قاچاقی و غیرقانونی وارد کشور کرده است.

اما رضوان‌الله احمدزی، مسئول سیتی لابراتوار ادعای این پزشکان را رد می‌کند و می‌گوید که انتخاب سیتی لابراتور برای تشخیص ویروس کرونا در میدان‌های هوایی براساس کیفیت بلند عرضۀ خدمات صحی‌ بوده است.

این گفته‌ها در حالی بیان می‌شود که وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت ‌در این نشست از آغاز بررسی‌ها دربارۀ ادعای مسئولان شفاخانه‌ها و مرکزهای آزمایش ویروس کرونا خبر داد.

  • در تصویر محمدهاشم وهاج، مسئول شفاخانۀ خصوصی وهاج

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: