ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، اظهارات سخن‌گوی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد و سفیران کشورهای غربی که شلاق‌زده‌شدن در حضور همگان را غیرانسانی و ظالمانه خوانده‌ اند، نکوهش کرده است.

آقای مجاهد، ناوقت جمعه‌شب، ۴ قوس، در رشته‌تویتی گفته که شلاق‌زدن تطبیق قوانین جزایی دین اسلام است و موضع‌گیری در باره‌ی آن بی‌احترامی به دین اسلام است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

سخن‌گوی امارت اسلامی، نوشته است: «امارت اسلامی افغانستان اظهارات سخن‌گوی کمیشنری عالی سازمان ملل متحد و سایر نماینده‌های کشورهای غربی در رابطه به تطبیق قوانین جزایی دین مقدس اسلام از جمله این ‌که زدن به دره را غیرانسانی و ظالمانه خوانده ‌اند، نکوهش کرده و آن را بی‌احترامی به دین مقدس اسلام و مخالفت از اصول بین‌المللی می‌‌پندارد.»

ذبیح‌الله مجاهد افزوده است که کشورها و سازمان‌ها باید اجازه ندهند که اشخاص «مغرض» از نشانی/آدرس آن‌ها در باره‌ی دین مقدس اسلام یا احکام آن اظهارات «غیرمسؤلانه و تحریک‌کننده‌‌» مطرح کنند.

گفتنی است که دادگاه استیناف لوگر روز چهارشنبه‌ی هفته‌ی گذشته، ۲ قوس، ۱۷ تن به شمول سه زن را که به اتهام‌های دزدی، فساد اخلاقی و روابط نامشروع بازداشت و مجرم شناخته شده بودند، در حضور همگان شلاق زد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

این شمار مرد و زن، در ورزش‌گاه فوتبال شهر پل‌علم، مرکز لوگر در حضور هزاران تن از ۲۱ تا ۳۹ شلاق زده شدند. مسئولان محلی لوگر گفته اند که هدف از این کار اجرای حکم شریعت و عبرت برای دیگران بوده است.

لازم به یادآوری است که امارت اسلامی پیش از این نیز، شماری از زنان و مردان را به جرم‌های فساد اخلاقی و دزدی در بامیان، تخار و شماری دیگر از ولایت‌های کشور در حضور همگان شلاق زده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: