مسئولان محلی لوگر، می‌گویند که دادگاه استیناف این ولایت ۱۷ تن به شمول سه زن را که به اتهام‌های مختلف مجرم شناخته شده بودند، در حضور همگان شلاق زده است.

این شمار مرد و زن، امروز در ورزش‌گاه فوتبال شهر پل‌علم، مرکز لوگر در حضور هزاران تن شلاق زده شدند؛ اما به خبرنگاران اجازه‌ی عکس‌برداری و فیلم‌برداری داده نشد.

رفیع‌الله صمیم، رییس اطلاعات و فرهنگ لوگر، به سلام‌وطندار می‌گوید که ۱۷ تن به شمول سه زن از سوی دادگاه استیناف این ولایت شلاق زده شده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

رییس اطلاعات و فرهنگ لوگر، می‌افزاید که این افراد به اتهام دزدی، فساد اخلاقی و روابط نامشروع بازداشت شده بودند که از سوی دادگاه استیناف این ولایت مجرم شناخته شدند و امروز در حضور همگان از ۲۱ تا ۳۹ شلاق خوردند.

به گفته‌‌ی رفیع‌الله صمیم، هدف از این کار اجرای حکم شریعت و عبرت برای دیگران بوده است.

بیش‌تر کسانی که در این برنامه شرکت کرده بودند، از تصمیم امارت اسلامی حمایت کرده و گفته اند که از فساد اخلاقی و دزدی در جامعه باید جلوگیری شود.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

سیدجلال ایوبی، یکی از شرکت‌کنندگان این برنامه، به سلام‌وطندار می‌گوید که این گونه جزا می‌تواند جلوی فساد و دزدی را بگیرد؛ در صورتی که قانون بر همه یکسان عملی شود.

به گفته‌ی او، دولت باید برای جوانان بی‌کار زمینه‌ی کار را فراهم کند و عالمان دین نیز در مورد زیان‌های فساد اخلاقی و دزدی از منظر شریعت به مردم آگاهی دهند تا سطح فساد و دزدی در جامعه کاهش پیدا کند.

گفتنی است که امارت اسلامی پیش از این نیز، شماری از زنان و مردان را به جرم‌های فساد اخلاقی و دزدی در بامیان، تخار و شماری دیگر از ولایت‌ها در حضور همگان شلاق زده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: