در بیش‌تر از دو ماه پسین شماری از ولایت‌های کشور گواه درگیری‌های سنگین میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان بوده است. منابع محلی در این ولایت‌ها می‌گویند که در ادامۀ درگیری‌ها طالبان در حال پیش‌رَوی‌اند.

فاریاب، بغلان، کندز، تخار، سمنگان، پکتیا، هرات، بلخ، هلمند، نیمروز و پروان، از ولایت‌هایی‌اند که در دو ماه پسین گواه افزایش حمله‌های طالبان بوده و شماری از ولسوالی‌ها در این ولایت‌ها به تصرف طالبان درآمده است.

در تازه‌ترین مورد، منابع از تصرف ولسوالی تگاب کاپیسا از سوی طالبان خبر داده‌اند. منابع امنیتی در این ولایت‌ها با تأیید ادامۀ درگیری‌ها و افزایش حمله‌های طالبان می‌گویند که عملیات‌های نیروهای امنیتی برای پس‌گیری ولسوالی‌ها جریان دارد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات می‌گوید که حمله‌های طالبان شب گذشته و امروز در شماری از ولسوالی‌های این ولایت جریان داشته است و جنگ‌جویان این گروه در محل‌های مسکونی جابه‌جا شده‌اند.

سخنگوی والی هرات می‌گوید: «امروز دشمن در یک مسجد جای گرفته بود و بالای نیروهای امنیتی انداخت می‌کرد. نیروهای امنیتی، کوماندو و اطلاعاتی به محل حضور یافتند، اما به‌دلیل این‌که طالب در میان مساجد و محل‌های مسکونی قرار داشت، عملیات خود را با مدارا و دقت پیش بردند.»

در همین حال، عباس توکلی، فرمانده قول‌اردوی ۲۱۷ پامیر نیز می‌گوید که نیروهای امنیتی در حال انسجام‌اند و برای آغاز عملیات‌ها در برابر طالبان آماده‌‌گی‌ می‌گیرند.

سلام‌وطندار را در اینستاگرام دنبال کنید

بر بنیاد گزارش‌ها، در بیش از دو ماه پسین بیش‌تر از ۱۰۰ ولسوالی در ولایت‌های مختلف به‌دست طالبان سقوط کرده و تاکنون وزارت دفاع از پس‌گیری حدود ۲۰ ولسوالی خبر داده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: