مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث امروز در یک نشست خبری در کابل می‌گویند که در یک ماه پسین بیش از ۳۲ هزار خانواده در ۲۵ ولایت آواره شده‌اند.

غلام‌بهاءالدین جیلانی، وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث در این نشست می‌گوید که این شمار خانواده‌ها در نتیجۀ روی‌دادهای طبیعی چون سرازیرشدن سیلاب‌‌ها و خشک‌سالی و هم‌چنان درگیری‌ها و ناامنی‌ها آواره شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ وزیر دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، در ۲۵ ولایت عملیات حالت اضطرار را که بی‌پیشینه بوده است، آغاز کرده‌اند و روز گذشته در ۱۷ ولایت به آواره‌گان رسیده‌گی صورت گرفته است.غلام‌بهاءالدین جیلانی می‌افزاید: «۵ میلیون تن افغان در سراسر کشور در دو سال اخیر در افغانستان از دست تروریستان و طالبان خانه‌های خود را ترک کرده و به شهرها رفتند و ۳۲ هزار و ۳۸۴ خانواده در یک ماه اخیر در ۲۵ ولایت بی‌جا شده‌اند.»

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

مسئولان وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث در این نشست نیز می‌گویند که از دولت خواسته‌اند ۵۰۰ میلیون افغانی را برای کمک به بی‌جاشده‌گان در اختیار این وزارت قرار دهد. براساس آمارهای این وزارت، در دو سال پسین ۵ میلیون تن در سراسر کشور آواره شده‌اند.

لازم به یادآوری‌ست که در جریان ماه‌های پسین میزان خشونت از سوی طالبان افزایش یافته است. این گروه هم‌زمان با آغاز روند بیرون‌شدن سربازان خارجی از کشور، حمله‌هایش را در سراسر کشور گسترش داده و بیش از ۱۵۰ ولسوالی را تصرف کرده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: