مسئولان وزارت داخله می‌گویند که رقم تلفات حملۀ مرگ‌بار به مکتب سیدالشهدا، در مربوطات حوزۀ سیزدهم امنیتی شهر کابل، به بیش از ۵۰ کشته و بالاتر از ۱۰۰ زخمی افزایش یافته است.

طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که کشته‌شده‌گان شامل دانش‌آموزان این مکتب و باشنده‌گان محل هستند. به گفتۀ آرین، بیش‌تر کشته‌شده‌گان دانش‌آموزان‌اند و به‌خاطر فراگیری دانش به مکتب رفته بودند. این حوالی ساعت ۴:۲۷ دقیقۀ عصر روز گذشته رخ داد.

سخنگوی وزارت داخله می‌افزاید که این آمار نهایی نیست و امکان افزایش آن وجود دارد. طارق آرین می‌گوید که روند انتقال کشته‌شده‌گان و زخمیان تا ناوقت شب گذشته نیز جریان داشته است. او تأکید می‌کند که این حمله کار طالبان است. طالبان اما دست‌داشتن در این حمله را رد و آن را محکوم کرده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سخنگوی وزارت داخله می‌افزاید که این آمار نهایی نیست و امکان افزایش آن وجود دارد.

از جانبی هم، سخنگوی وزارت داخله با اشاره به نوعیت حمله به مکتب سیدالشهدا می‌افزاید که این روی‌داد ناشی از انفجار یک موتر بمب‌گذاری‌شدۀ نوع کرولا و انفجار دو حلقه ماین جاسازی‌‌شده در محل روی‌داد بوده است. به گفتۀ او، موتر بمب‌گذاری‌شده در هنگام بیرون‌شدن دانش‌آموزان از مکتب انفجار کرده و لحظاتی پس از آن دو ماین جاسازی‌‌شده نیز انفجار داده شده است.

هنوز فرد یا گروهی مسئولیت این روی‌داد را نگرفته است.این حمله واکنش‌های گستردۀ داخلی و بین‌المللی را به همراه داشته است. محمداشرف غنی، رئیس‌جمهور، عبدالله عبدالله، رئیس شورای عالی مصالحۀ ملی، محمدسرور دانش، معاون دوم ریاست‌جمهوری، حامد کرزی، رئیس‌جمهور پیشین و شماری دیگر از شخصیت‌های سیاسی کشور این حمله را محکوم کرده‌اند.

بیش‌تر کشته‌شده‌گان این روی‌داد دانش‌آموزان‌اند.

همین‌گونه سازمان ملل متحد، ناتو، اتحادیۀ اروپا، وزارت خارجۀ آمریکا، سفارت بریتانیا در کابل، سازمان یونیسف و شماری دیگر از نماینده‌گی‌ها سیاسی در کابل این حمله را محکوم کرده‌اند. بیش‌تر این افراد، سازمان‌ها و کشورها از این حمله شدیدا انتقاد کرده و آن را بی‌رحمانه و شنیع خوانده‌اند. آنان خواهان ختم فوری خشونت و هدف‌قراردادن بی‌معنای غیرنظامیان شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: