مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا از آغاز روند قطع لین برق شرکت‌های صنعتی و تجارتی و شهرک‌های رهایشی که از این شرکت بدهکار اند، خبر می‌دهند. حکمت‌الله میوندی، سخنگوی شرکت برشنا می‌گوید که شرکت‌های صنعتی و تجارتی، شهرک‌های رهایشی، پارک‌های صنعتی، مکان‌های مقدس و مذهبی و نهادهای دولتی و خصوصی، ۲۳ میلیارد افغانی از شرکت برشنا بدهکار اند.

به گفتۀ سخنگوی شرکت برشنا، شرکت ذوب‌آهن ملی‌استیل مبلغ ۴۰ میلیون افغانی، شرکت تولید آیس‌کریم پیمان بیش از ۱۱ میلیون افغانی در پنج دوره و کارخانۀ پایپ‌ پلاستیک نزدیک به ۵ میلیون افغانی از شرکت برشنا بدهکار اند که امروز لین برق این شرکت‌ها از سوی برشنا قطع شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

عبدالرحمان رحمانی، رئیس برشنای کابل هشدار می‌دهد که اگر بدهکاران بدهی‌های‌شان را پرداخت نکنند، شرکت برشنا سقوط خواهد کرد.

از سویی هم، محمدنسیم، مدیر اجرایی یکی از شرکت‌های تولیدی علت تأخیر در پرداخت پول صرفیۀ برق را تحولات پسین و مشکل بانک‌ها می‌خواند و خواستار زمان بیش‌تری از امارت اسلامی‌ست.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

این در حالی‌ست که سخنگوی شرکت برشنا می‌گوید، دوازده روز می‌شود که به این شرکت‌ها زمان داده شده است تا بدهی‌های‌شان را پرداخت کنند؛ اما آنان اقدامی نکرده‌اند.

مشکل بدهکاری شرکت‌های صنعتی و تجارتی، پارک‌های صنعتی، مکان‌های مقدس و مذهبی و نهادهای دولتی و خصوصی از شرکت برشنا، پیش از این نیز وجود داشته است. به گفتۀ مسئولان شرکت برشنا، این مشکل سبب شده است که آنان نتوانند پول برق وارداتی را به کشورهای همسایه پرداخت کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: