مسئولان شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا، شایعات مبنی بر افزایش بهای صرفیۀ برق در کشور را رد کرده‌‌اند. مسئولان این شرکت تأکید کرده‌اند که بهای صرفیۀ برق همانند گذشته تطبیق و جمع‌آور می‌شود.

حکمت‌الله میوندی، سخنگوی شرکت برشنا امروز در یک پیام ویدیویی گفته خبرهایی که در پیوند به افزایش بهای صرفیۀ برق در شبکه‌های اجتماعی پخش شده، یک شایعه است. او با رد این موضوع افزوده که هنوز در تعرفۀ برق هیچ تغییرات نیامده است و شرکت برشنا همانند گذشته به کارش ادامه می‌دهد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

از سویی هم، سخنگوی شرکت برشنا تأکید کرده که با توجه به فرارسیدن فصل زمستان، میزان استفاده از برق افزایش یافته است. به گفتۀ او، این موضوع سبب پرچاوی در برخی از نقاط کشور شده است. او هم‌چنان از خانواده‌ها خواسته است که در مصرف برق صرفه‌جویی کنند تا برق به‌طور منظم و یکسان توزیع شود.

این در حالی‌ست که مسئولان شرکت برشنا روز گذشته از افزایش بهای صرفیۀ برق خبر دادند و گفتند که با افزایش نرخ دالر در برابر افغانی در بازارهای کشور، طرح افزایش بهای صرفیۀ برق روی‌ کار است و در آیندۀ نزدیک عملی خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

سخنگوی شرکت برشنا در گفت‌وگو با سلام‌وطندار گفت که طرح افزایش بهای صرفیۀ برق در جریان است و تا چند روز دیگر عملی خواهد شد. آقای میوندی دلیل این کار برشنا را افزایش بهای دالر در کشور عنوان کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: