مسئولان ریاست صحت عامۀ بدخشان و باشنده‌گان این ولایت، از نقش «مهم» رسانه‌ها در مهار ویروس کرونا قدردانی می‌کنند.

مسئولان ریاست صحت عامۀ بدخشان، نقش رسانه‌ها را در آگاهی عامه و مبارزه با ویروس کرونا مهم می‌دانند و به این باور اند که در زمان گسترش این ویروس در جهان، رسانه‌ها نقش کلیدی و اساسی را در بخش آگاهی‌دهی در مورد این ویروس بازی کرده‌اند.

نذیراحمد نزار، معاون ریاست صحت عامۀ بدخشان، می‌گوید که نقش رسانه‌ها در مبارزه با ویروس کرونا کم‌تر از کارمندان صحی نیست. به باور او، رسانه‌ها پیام‌های صحی را به مردم رساندند تا از گسترش بیش‌تر این ویروس در جامعه جلوگیری شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

معاون ریاست صحت عامۀ بدخشان می‌افزاید که «به کمک رسانه‌ها می‌توانیم به مردم آگاهی‌دهی کنیم و از روی‌دادهایی که در جهان اتفاق می‌افتد، آگاه شویم.»

در همین حال، شماری از باشنده‌گان بدخشان نقش رسانه‌ها را در آگاهی‌ عامه و مبارزه با کرونا مهم می‌دانند و می‌گویند که در زمان گسترش این ویروس در جهان، رسانه‌ها نقش کلیدی و اساسی را در قسمت آگاهی‌دهی به مردم بازی کرده‌اند.

محمدظاهر دانش، باشندۀ بدخشان، نقش رسانه‌ها را در امر مبارزه با ویروس کرونا مثبت عنوان می‌کند. او می‌گوید: «رسانه‌ها بسیار مهم هستند، اولین بار که ویروس کرونا آمده بود، کسی خبر نداشت. از طریق همین رسانه‌ها بود که مردم خبر شدند، ماسک پوشیدند، به جاهای بیروبار گفتند نروید نرفتند. همین بود که از گسترش زیاد ویروس کرونا جلوگیری کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

به گفتۀ این باشندۀ بدخشان، رسانه‌ها نقش مؤثری در یک جامعه دارند. او می‌افزاید که رسانه‌ها در قسمت آگاهی‌دهی و تغییر افکار جامعه در برابر ویروس کرونا نقش خوبی را بازی کرده‌اند.

فرهمند قادری، دیگر باشندۀ بدخشان، نیز به سلام‌وطندار می‌گوید: «زمانی که این ویروس به بار نخست در افغانستان گسترش یافت، از این‌که رسانه‌ها آگاهی‌دهی درست نمی‌کردند، مردم این ویروس را جدی نگرفتند و زمانی که رسانه‌ها به آگاهی‌دهی پرداختند، مردم در دوردست‌ترین نقاط افغانستان دربارۀ این ویروس و خطرات آن آگاهی حاصل کردند.»

این در حالی‌ست که پس از گسترش کرونا در افغانستان، آگاهی‌دهی رسانه‌ها دربارۀ این ویروس سبب شده است که ۸۰ درصد شهروندان کشور با رعایت توصیه‌های صحی جان‌شان را از خطرات این ویروس نجات دهند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: