ارایۀ خدمات شهری نامنظم در شهر فیض‌آباد، مرکز بدخشان، منجر به اعتراض‌های ۱۸ جوزای سال روان خورشیدی شد. در این اعتراض‌ها که به خشونت کشیده شد، چندین تن کشته و زخمی شدند و کار به‌ جایی رسید که والی مجبور به استعفا شد.

پس از مدتی سکوت حالا بار دیگر مردم از ارایۀ خدمات نامنظم شهری در این شهر انتقاد می‌کنند و می‌گویند که از چند روز به این‌سو به آب آشامیدنی دست نداشته و در برخی نقاط شهر برق منظم وجود ندارد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

عبدالصبور از ساکنان شهر فیض‌آباد می‌گوید، سه روز است که آب آشامیدنی در شبکه وجود ندارد که این امر در این روزهای گرم تابستان مردم را با مشکل مواجه کرده است.

او می‌گوید که حکومت محلی باید برای رفع مشکل پیش‌آمده اقدام کند، درغیر آن مردم مجبورند بار دیگر اقدام به حرکت‌های خیابانی کنند.

فیض‌الرحمن حبیبی، دیگر باشندۀ فیض‌آباد نیز می‌گوید که ارایۀ خدمات شهری در فیض‌آباد غیرمنظم است و مسئولان اداره‌ آب‌وبرق در برابر خواست مردم بی‌تفاوت هستند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

در همین حال، منابع محلی بدخشان می‌گویند که به دلیل مشکلات فنی در شبکۀ آب آشامیدنی فیض‌آباد در روزهای اخیر به بخش‌های این شهر آب‌رسانی نشده است.

مسئولان ادارۀ انرژی بدخشان که مسئولیت تأمین برق فیض‌آباد را به دوش دارد می‌گوید که سیستم برق در بخشی از شهر دچار مشکل شده بود که اکنون این مشکل رفع شده و شهروندان به برق دسترسی دارند.

دفتر مطبوعاتی والی بدخشان با نشر خبرنامه‌یی، نوشته است که والی شخصا مشکلات و چالش‌های آمریت آب‌رسانی این ولایت را از نزدیک بررسی کرده است.

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در این خبرنامه آمده است که والی بدخشان به مسئولان اداره‌های مربوطه دستور داده است تا فورا برای حل این مشکلات اقدام کنند.

باشنده‌گان فیض‌آباد، می‌گویند، آنان در برابر ارایۀ خدمات شهری پول می‌پردازند، اما این خدمات نامنظم و ناکافی است و قادر نیست نیازمندی‌های مردم را برطرف کند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: