ریاست عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله و بانک ملی افغان، تفاهم‌نامه‌ای را به هدف ایجاد سهولت در پرداخت‌های بانکی رانندگان در کابل امضا کردند.

حسیب‌الله مختار، رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، می‌گوید که بر اساس این تفاهم‌نامه، قرار است یک نمایندگی بانک ملی افغان در این ریاست ایجاد شود.

او می‌افزاید: «این نمایندگی برای افرادی که در این ریاست کار شان مربوط باشد، ایجاد می‌شود که مراجعه‌کنندگان سرگردان نشوند. این روند اکنون تنها در کابل راه‌اندازی شده، در ولایت‌ها نیز این تصمیم را داریم.»

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

رییس عمومی پلیس ترافیک وزارت امور داخله، تأکید می‌کند که این ریاست روزانه ۲۵۰۰ مراجعه‌کننده دارد و آغاز این روند می‌تواند در ارائه‌ی خدمات به موقع به شهروندان سودمند باشد.

در سوی دیگر، شاکر جلالی، رییس عمومی بانک ملی افغان، نیز می‌‌گوید که این تفاهم‌نامه به هدف ارائه‌ی خدمات بانکی به موقع و مؤثر به شهروندان به امضا رسیده است.

او می‌افزاید: «تعهد این است که همه‌ی مسائل شفاف و از راه سکتور بانکی و حساب‌دهی پیش برود. این تصمیم جدید آسودگی را به وجود می‌آورد، این که شهروندان ما سرگردان نمی‌شوند و به موقع می‌توانند کارهای شان را پیش ببرند.»

در همین حال، شماری از رانندگان که برای تحویل‌دهی پرداخت‌های بانکی شان به بانک‌ها آمده‌ اند، می‌گویند که برای تحویل‌دهی پرداخت‌های بانکی شان روز‌ها سرگردان می‌شوند.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

میرجان، راننده در شهر کابل، می‌گوید: «به خاطر جدید‌کردن مدرک موتر خود آمده‌ام؛ سه روز وقت می‌گیرد؛ در بانک خیلی ازدحام است؛ بسیار وقت می‌گیرد که کار ما انجام شود.»

عصمت‌الله، دیگر راننده در شهر کابل، نیز می‌گوید: «اگر داخل ریاست کار ما انجام شود، خیلی خوب است. این جا مردم خیلی سرگردان می‌شوند؛ آن جا یک تحویلی بانک می‌کنیم، باز دیگر جا می‌رویم. حالا من ناچارم برای ۱۵۰ افغانی، دوباره از این جا کوته‌ی سنگی بروم.»

پیش از این، رانندگان در شهر کابل برای تحویل‌دهی پرداخت‌های بانکی شان، به بانک‌های گوناگون مراجعه می‌کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: