سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، نسبت به رفتار پلیس این کشور در برابر مهاجران افغان، ابراز نگرانی کرده است.

این سفارت، پنج‌شنبه‌شب، ۱۳ میزان، با پخش خبرنامه‌ای در حساب کاربری «ایکس» خود، از دیدار و گفت‌وگوی یک هیئت مشترک از بخش مهاجران و امور کنسولی این سفارت با اکبر نصیرخان، فرمانده عمومی پلیس اسلام‌آباد، خبر داده است.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

این سفارت، در خبرنامه‌ی خود گفته که زندگی بر مهاجران افغان در پاکستان به ‌ویژه در اسلام‌آباد، به دلیل رفتارهای پلیس این کشور تنگ شده و این نگران‌کننده است.

بر اساس خبرنامه، افزون بر مهاجران غیرقانونی، کسانی که مدرک‌های قانونی دارند، نیز بازداشت می‌شوند و کودکان و زنان مورد آزارواذیت قرار می‌گیرند.

در خبرنامه‌ی سفارت آمده پلیس پاکستان، گفته که حکومت این کشور به نهادهای امنیتی دستور قاطع بازداشت مهاجران غیرقانونی را داده است؛ اما تلاش می‌شود مهاجران دارای مدرک‌های قانونی، زنان و کودکان، بازداشت نشوند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

سفارت افغانستان در اسلام‌آباد، تأکید کرده است که تلاش دارند با سازمان‌های بین‌المللی فعال مهاجرت و مقام‌های پاکستانی، در باره‌ی چالش‌ها در برابر مهاجران افغان در این کشور، گفت‌وگو کنند و راه‌حل فوری برای مشکلات آن‌ها بیابند.

این در حالی است که مهاجران افغان در پاکستان، بارها از تشدید سرکوب و بازداشت مهاجران، از زندانی‌شدن یا اخراج شان، ابراز نگرانی کرده اند.

پیش از این، مقام‌های پاکستان، گفته بودند که حکومت این کشور تصمیم گرفته است در شهرهای مختلف، اقدام‌های جدی در برابر مهاجران غیرقانونی، انجام بدهد و آن‌ها را به کشورهای شان برگرداند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: