مسئولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، امروز (چهارشنبه، ۱۸ اسد) با ارائه‌ی گزارش کاری یک‌ساله‌ی این وزارت در چوکات برنامه‌ی حساب‌دهی دولت به ملت، می‌گویند که این وزارت توانسته ‌است از فروش غیرقانونی سیم‌کارت‌ها در کشور پیش‌گیری کند.

مسئولان این وزارت، تأکید می‌کنند که هم‌اکنون فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های مخابراتی در کشور، کم‌ازکم ۹۸ درصد قانونی شده‌ است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نجیب‌الله حقانی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در این برنامه می‌گوید که فروش سیم‌کارت‌های شبکه‌های مخابراتی، مشکلات بسیاری را در جامعه به میان آورده بود.

او می‌افزاید: «پیش از این، فروش غیرقانونی سیم‌کارت‌ها سردردی بزرگی جور کرده بود، مردم اذیت می‌شدند، دزدی و جرم همه از همین طریق انجام می‌شد. حالا در افغانستان فروش سیم‌کارت ۹۷ تا ۹۸ درصد مطابق قانون شده و کاملاً در کنترل است.»

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که شکایت‌های بسیاری، از کیفیت پایین خدمات شبکه‌های مخابراتی در کشور و بهای بلند آن، همواره وجود داشته ‌است.

مسئولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در این باره تأکید می‌کنند که در این زمینه هم‌چنان در تلاش یافتن راه حل برای رسیدگی به این چالش در کشور اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: