در ادامۀ برنامۀ «حساب‌دهی دولت به ملت»، رهبری وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی امروز در نشست ارائۀ دستاوردها و گزارش‌های کاری یک سالۀ این وزارت، می‌گوید که از زمان روی‌کارآمدن حکومت سرپرست امارت اسلامی در کشور، این وزارت ۶.۸۸۱ میلیارد افغانی درآمد جمع‌آوری کرده است.

به گفتۀ مقام‌های وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، رقم درآمد جمع‌آوری‌شده در این وزارت، نسبت به یک سال گذشتۀ آن افزایش ۱.۲ میلیاردی را نشان می‌دهد.

نجیب‌الله حقانی، سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، در این نشست می‌گوید که این وزارت از طریق ۱۰ درصد مالیۀ کریدیت‌کارت‌های مصرفی، ۷۳۱ میلیون افغانی بیش‌تر نسبت به سال گذشته درآمد جمع‌آوری کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از شفافیت در روند جمع‌آوری ۱۰ درصد مالیه از کریدیت‌کارت‌ها اطمینان می‎دهد. او می‌افزاید: «ما در یک سال گذشته ۱.۲ میلیارد افغانی بیش‌تر نسبت به سال گذشتۀ آن عاید داشته‌ایم. ما در یک ‌سال گذشته ۶.۸۸۱ میلیارد افغانی عاید جمع کرده‌ایم، این عاید در زمان حکومت قبلی ۵.۶۴۹ میلیارد افغانی بود.»

در کنار این، مسئولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی تأکید می‌کنند که در زمان حاکمیت حکومت سرپرست امارت اسلامی در کشور، ۹۰ درصد از شهروندان کشور به خدمات اینترنتی و مخابراتی دست‌رسی پیدا کرده‌اند.

از سویی هم، مسئولان وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از کاهش بهای اینترنت و تماس‌ها خبر می‌دهند و می‌گویند که در قسمت کیفیت و بهای اینترنت و تماس‌ها، بر شبکه‌های مخابراتی فشار آورده‌اند.

سرپرست وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی حاکمیت بازار آزاد در کشور را از دلیل‌های بالابودن بهای اینترنت و تماس در کشور بیان می‌کند و می‌گوید که در آیندۀ نزدیک اینترنت و تماس با بهای کم‌تر به بازار عرضه خواهد شد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به همین ترتیب، وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی از ایجاد سیستم و تصویب قانون‌های متعددی در قسمت ارائۀ خدمات مخابراتی خبر می‌دهد.

احمدمسعود لطیف‌رای، معین فنی و مسلکی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی، می‌گوید: «تمام خدماتی که قبلاً ارائه می‎‌شد، با وجود مشکلاتی که وجود دارد و بدون هیچ حمایت خارجی هنوز هم ارائه می‌شود.»

این در حالی‌ست که شهروندان کشور هم‌واره از پایین‌بودن کیفیت خدمات مخابراتی در کشور شکایت داشته‌اند و در سال‌های گذشته کارزارهای اعتراضی بسیاری در قسمت کیفیت پایین و بهای بالای خدمات مخابراتی در کشور راه‌اندازی شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: