شکرالله، یک تن از باشندگان جوزجان، به سلام‌وطندار می‌گوید که مکتب پسرانه‌ی «جنگل اریغ» در ولسوالی مردیان این ولایت که در وضعیت بدی قرار داشت و زمینه‌ی آموزش بهتر و مناسب در آن مهیا نبود، را با هزینه‌ی شخصی‌اش بازسازی کرده است.

این جوان جوزجانی، هدف از این اقدام خود را تشویق جوانان به آموزش، پشتیبانی از معارف و تشویق سرمایه‌داران و تاجران ملی به کارهای خیرخواهانه عنوان می‌کند و پشتیبانی از معارف را، مسئولیت همه می‌داند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

شکرالله می‌افزاید که با تجارت کوچکی که دارد، توانسته است با مصرف ۴۰۰ هزار افغانی تعمیر یک مکتب را ترمیم، رنگ‌مالی و فرش کند.

در همین حال، محمد‌طاهر جواد، رییس معارف جوزجان، می‌گوید که شکرالله با هزینه‌ی شخصی‌اش تعمیر مکتب پسرانه‌ی «جنگل اریغ» را ترمیم، رنگ‌مالی و فرش کرده است.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

به گفته‌ی رییس معارف جوزجان، تعمیر این مکتب دارای ۱۷ شعبه است که در جریان چندین سال استفاده، تخریب شده بود و اکنون با ترمیم، رنگ‌مالی و فرش، مورد استفاده‌ی دانش‌آموزان قرار گرفته است.

آقای جواد، از سرمایه‌داران و تاجران ملی می‌خواهد که در عرصه‌ی ترمیم مکتب‌ها و ساختن تعمیر برای مکتب‌هایی که تعمیر ندارند، با معارف هم‌کاری کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: