یک جوان در پروان یک تانک جنگی و سلاح تک‌تیرانداز ساخته است. این جوان «اعجازاحمد» نام دارد و باشندۀ ولسوالی سیاه‌گرد ولایت پروان است.

اعجازاحمد ۲۱ ساله که دانش‌جوی دانشکدۀ حقوق و علوم سیاسی در یکی از دانشگاه‌های خصوصی‌ست، در گفت‌وگو با سلام‌وطندار می‌گوید در مدت کم‌تر از چهار ساعت یک تانک جنگی که قابلیت شلیک به فاصلۀ ۳۰۰ متر را دارد، ساخته است.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

به گفتۀ او، این تانک دارای هشت میل است که هم‌زمان می‌تواند به‌ سوی هدف گلوله‌باری کند. اعجازاحمد یک سلاح تک‌تیرانداز نیز ساخته است که فاصلۀ ۱۰۰ متر را هدف قرار می‌دهد.

این جوان پروانی می‌افزاید که هدفش از ساخت این وسایط جنگی «دفاع از وطن» است و آرزو دارد روزی تمامی این سازه‌های دستی خودش به‌عنوان یک وسیلۀ دفاعی در خود افغانستان ساخته شود تا باشد در صورت نیاز برای دفاع از کشور مورد استفاده قرار گیرد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

اعجازاحمد از حکومت سرپرست امارت اسلامی می‌خواهد که زمینۀ رشد بیش‌تر او را مساعد کند تا در آینده بتواند رؤیایش را به حقیقت مبدل کند.

در همین حال، عبدالغفار حیدری، ولسوال سیاه‎‌گرد، به سلام‌وطندار می‌گوید که برای تشویق این جوان، جایزه‌های نقدی به او اهدا کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: