معزالدین احمدی، رییس اطلاعات‌وفرهنگ بدخشان، می‌گوید که این ریاست در هم‌آهنگی با اتحادیه‌ی ناشران بدخشان، امروز (شنبه، ۱۳ جوزا) نمایش‌گاه دوروزه‌ی کتاب را در شهر فیض‌آباد و چهار ولسوالی‌ بدخشان، به گونه‌ی هم‌زمان گشایش کرده است.

احمدنبیل قاضی‌زاده، مسئول اتحادیه‌ی ناشران بدخشان، می‌گوید که این نمایش‌گاه به مناسبت هفته‌ی کتاب و ترویج کتاب‌خوانی میان جوانان و نهادینه‌سازی آن، برگزار شده است.

در این نمایش‌گاه، هزاران جلد کتاب در بخش‌های علوم دینی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و فلسفی به نمایش گذاشته شده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

احمدصدام ایوبی، از شرکت‌کنندگان این نمایش‌گاه، می‌گوید که راه‌اندازی این گونه برنامه‌ها برای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در میان همه اقشار جامعه مهم است.

از سویی هم، شماری از فرهنگیان در بدخشان با استقبال از برگزاری این نمایش‌گاه، می‌گویند که از حضور اندک مردم در روز نخست نمایش‌گاه، روشن است که علاقه‌ به کتاب‌خوانی کاهش یافته است.

عبدالبصیر وثیق، یکی از فرهنگیان در بدخشان، بسته‌بودن مکتب‌ها و دانش‌گاه‌ها به روی دختران را مهم‌ترین دلیل کاهش علاقه به کتاب‌خوانی عنوان می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او، می‌افزاید: «در هر سرزمین، ترویج مطالعه بستگی به حکومت دارد. خواست من منحیث یک شهروند از امارت اسلامی ای است که هر چه بیش‌تر و بهتر زمینه‌ی آموزش‌وپرورش رَ بدون در مسله جنسیتی، به همه فراهم بکند تا ای که علاقه‌مندی به آموزش‌وپرورش به وجود بیاید.»

با این که در سال‌های پیش، نمایش‌گاه‌های کتاب با حضور پررنگ جوانان پسر و دختر برگزار می‌شد؛ اما این نمایش‌گاه کتاب در بدخشان، بدون حضور دختران برگزار شده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: