شام روز گذشته در نتیجۀ انفجار ماین کنارجاده‌یی در ولسوالی سیدکرم ولایت پکتیا ۱۲ عضو یک خانواده کشته و ۲ تن دیگرشان زخمی شدند.

نورجان، یکی از اعضای این خانواده که دو کودک زخمی از این رویداد را به شفاخانۀ ولایتی پکتیا آورده است، به سلام‌وطندار می‌گوید، به شمول پدرش سه مرد، سه زن و ۶ کودک در این رویداد کشته شده و ۲ عضو دیگر این خانواده نیز زخمی شده‌اند.

او می‌گوید، تمام این افراد سوار بر یک موتر نوع کرولا در مسیر گردیز در حرکت بودند که در منطقۀ چینوی ولسوالی سیدکرم با یک ماین کنارجاده‌یی برخورد کردند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

نورجان که ۱۲ عضو خانواده‌اش را در این انفجار از دست داده است، می‌گوید، خانواده‌هایی که به دلیل جنگ در مناطق‌شان گیر مانده‌اند وقتی می‌خواهند به مناطق امن‌تر بروند به چنین سرنوشتی دچار می‌شوند.

به گفتۀ او، طالبان در مناطق جنگی جاده‌ها را ماین فرش کرده و وقتی مردم برای خروج از این مناطق اقدام می‌کنند به چنین سرنوشتی گرفتار می‌شوند.

داکتر اصیل‌خان، رئیس شفاخانۀ ولایتی پکتیا می‌گوید، دو تن از زخمیان این رویداد به این شفاخانه منتقل شده‌اند.

محمدالرحمان قادری، عضو شورای ولایتی پکتیا نیز می‌گوید، در این رویداد ۱۲ غیرنظامی کشته شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، مسئولان مطبوعاتی پکتیا می‌گویند، در حال جمع‌آوری معلومات در مورد این رویدادند و پس از بدست آوردن آمار دقیق تلفات آن را با رسانه‌ها در میان می‌گذارند.

این رویداد در حالی اتفاق می‌افتد که در این اواخر نبردها میان نیروهای امنیتی و طالبان در شماری از ولایت‌های کشور شدت یافته که بیش‌ترین تلفات را از این جنگ غیرنظامیان متحمل شده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: