مراسم عروسی دسته‌جمعی ۱۰۰ زوج به پشتیبانی مالی محمداکبر سلطان‌زاده، یک تن از تاجران ملی کشور، امروز (جمعه، ۲۵ سنبله) با حضور مسئولان محلی، امنیتی، بزرگان قومی، عالمان دین، بستگان عروس‌ها و دامادها و صدها تن از باشندگان سرپل، در ورزش‌گاه این ولایت برگزار شد.

شیرمحمد شریفی به نمایندگی از  محمداکبر سلطان‌زاده، در این مراسم می‌گوید که مصرف‌های عروسی این شمار زوج‌ از سوی این تاجر ملی پرداخت شده است. به گفته‌ی او، در کنار برگزاری این مراسم، به هر زوج دو تخته قالین شش‌ متره، لباس‌های عروسی و ۲۵ هزار افغانی پول نقد، نیز توزیع کرده اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

محمدنادر حق‌جو، معاون والی سرپل، از برگزاری این مراسم عروسی دسته‌جمعی که دارد در این ولایت به فرهنگ تبدیل می‌شود، استقبال می‌کند و می‌گوید که تنها راه منع «منکرات» و جلوگیری از فساد اخلاقی در جامعه، ازدواج است.

معاون والی سرپل، از دیگر تاجران ملی و سرمایه‌گذاران می‌خواهد که در ترویج این فرهنگ، نه تنها در سرپل؛ بل در سراسر کشور تلاش کنند.

در همین حال، عمیر فخرالدین سرپلی، رییس اطلاعات و فرهنگ سرپل، نیز از برگزاری مراسم عروسی دسته‌جمعی به منظور جلوگیری از مصرف‌های گزاف، استقبال می‌کند و می‌گوید که برگزاری چنین مراسم برای جوانانی که توان مالی ندارند، کمک بزرگ است.

از سویی هم، شماری از زوج‌هایی که به دلیل ضعف اقتصادی از یک سال تا پنج سال نامزد مانده اند، می‌گویند که این یک حرکت بزرگ است و باید به فرهنگ تبدیل شود.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

خیرالله که به مراسم عروسی پسر کاکایش آمده است، می‌گوید که اگر از سوی محمداکبر سلطان‌زاده برای برگزاری مراسم عروسی پسر کاکایش هم‌کاری مالی نمی‌شد، منجر به فسخ نامزدی‌اش می‌شد.

این سومین مراسم عروسی دسته‌جمعی در سرپل است که برگزار می‌شود. دو مراسم از سوی محمداکبر سلطان‌زاده و دیگر آن از سوی «اتحادیه‌ی سرپلیان مقیم در خارج از کشور» برگزار شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: