منابع محلی در دایکندی، از گشایش یک مرکز صحی با هزینه‌ی شخصی باشندگان روستای «چهاراسپان» ولسوالی شهرستان این ولایت، خبر داده اند.

به گفته‌ی منابع، این مرکز صحی به هزینه‌ی نزدیک به پنج میلیون افغانی، از بودجه‌ی شخصی باشندگان روستای نام‌برده ساخته‌ شده است.

محمدظاهر مجاهد، یک تن از متنفذان این روستا، به خبرنگاران محلی می‌گوید که تهداب‌گذاری و کار ساخت تعمیر این کلینیک در اوایل سال گذشته آغاز شده بود؛ اما به دلیل نبود بودجه متوقف شد.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

او می‌افزاید: «کار کلی ساختمان این مرکز صحی در ماه حمل سال جاری دوباره از سر گرفته شد که در اثر سعی و تلاش اهالی روستا کارش تکمیل شد که خوش‌بختانه امروز گشایش یافت.»

سخی سعادت، از فعالان مدنی دایکندی، در مراسم گشایش مرکز صحی «چهاراسپان» از اداره‌ی محلی این ولایت و مؤسسه‌ها، می‌خواهد که این مرکز صحی را در زمینه‌ی تجهیزات و امکانات کمک کنند.

محمدقاسم انقیادی، رییس صحت عامه‌ی دایکندی، به باشندگان روستای «چهاراسپان» وعده کرده است که در زمینه‌ی تجهیزات با مرکز صحی این روستا هم‌کاری می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

مرکز صحی روستای «چهاراسپان» ولسوالی شهرستان در حالی با هزینه‌ی شخصی باشندگان این روستا ساخته شده و گشایش یافته است که بیش‌تر از ۳۰۰۰ خانواده در روستای «چهاراسپان» و روستاهای هم‌جوار آن به دلیل نبود مرکز صحی با مشکلات زیادی روبه‌رو بودند.

لازم به یادآوری است که پیش از این نیز، باشندگان دایکندی چندین مکتب و مرکز صحی و ده‌ها کیلومتر جاده، پل و پلچک را با هزینه‌ی شخصی شان ساخته اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: