مراسم عروسی دسته‌جمعی ۱۷ زوج جوان در بامیان، از سوی بنیاد خیریه‌ی «کوثرالقرآن» روز پنج‌شنبه، ۱۸ جوزا، برگزار شد.

محمدرضا رضایی، یکی از اعضای بنیاد کوثرالقرآن، به خبرنگاران محلی در بامیان گفته که این محفل دسته‌جمعی عروسی، سومین برنامه‌ای است که در بامیان راه‌اندازی کرده ‌اند.

رضایی، افزوده است که تلاش دارند با کم‌ترین هزینه و با بهترین امکانات، کسانی را که به دلیل ضعف اقتصادی نمی‌توانند ازدواج کنند، برای شان محفل عروسی برگزار کنند.

سلام‌وطندار را در تویتر دنبال کنید

او، تأکید کرده است که تا کنون توانسته ‌اند مراسم عروسی دسته‌جمعی ۳۸۶ زوج را در شهرهای کابل و بامیان برگزار کنند. او نیز گفته است که برای هر فرد «جهیزیه‌ی مختصر» در نظر گرفته‌ اند؛ اما ارزش و مقدار آن را مشخص نکرد.

در همین حال، عبدالرئوف که محفل عروسی‌اش برگزار شده است، از برگزاری چنین برنامه‌ها ابراز خوش‌حالی می‌کند. او افزوده است که دو سال نامزد بود و به دلیل فقر نمی‌توانست محفل عروسی‌اش را برگزار کند.

محمدحسین، پدر یکی از دامادان، از برگزاری این مراسم عروسی ابراز خرسندی کرده و گفته است که اگر محفل عروسی پسرش را به تنهایی برگزار می‌کرد، دست‌کم ۲۵۰ هزار افغانی هزینه برمی‌داشت.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که بنیاد کوثرالقرآن تا کنون مراسم عروسی ۳۸۶ زوج را در کابل و بامیان برگزار کرده ‌است.

این در حالی است که بیش‌تر جوانان، به دلیل هزینه‌های بیش از اندازه‌ی محفل‌ عروسی، از عروسی باز مانده اند و شماری هم برای این که بتوانند محفل عروسی شان را به میل خانواده‌ی دختر برگزار کنند، سال‌های زیادی را نامزد می‌مانند و برای تکمیل‌کردن هزینه‌‌های آن، به کشورهای همسایه برای کارگری می‌روند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: