طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که در نتیجۀ آتش‌سوزی بزرگ در مربوطات ساحۀ کاریزمیر و قلعۀ مرادبیک از مربوطات ولسوالی شکردره در دروازۀ شمالی کابل، تاکنون دست‌کم ۷ تن جان باخته و ۱۴ تن دیگر زخم برداشته‌اند. این آمار نهایی نیست و امکان افزایش آن وجود دارد.

به گفتۀ سخنگوی وزارت داخله، این آتش‌سوزی حوالی ساعت ۹ شب گذشته رخ داد. طارق آرین دربارۀ وقوع این روی‌داد می‌گوید، این آتش‌سوزی از یک تانکر تیل آغاز شد و سپس گسترش یافت که در نتیجۀ آن ده‌ها تانکر تیل کامل سوختند.

به گفتۀ آقای آرین، آتش‌سوزی در محلی صورت گرفته که تانکرهای تیل توقف می‌کنند. گفته می‌شود یک تانک تیل نیز در محل روی‌داد بوده که براساس معلومات پولیس کابل، آسیب چندانی به آن نرسیده است.

لحظه‌های نخست آتش‌سوزی در شمال کابل

فردوس فرامرز، سخنگوی فرماندهی پولیس کابل می‌گوید که میزان زیان‌های مالی این آتش‌سوزی هنوز مشخص نشده است. به گفته او، پولیس با گروه آتش‌نشانی در محل روی‌داد در حال بررسی‌اند.فردوس فرامرز می‌افزاید که پس از آتش‌سوزی پولیس و گروه‌های آتش‌نشانی برای مهار آتش‌سوزی سریع اقدام کردند و سرانجام این آتش‌سوزی مهار شد؛ اما تلفات برجای گذاشته است. به گفتۀ او، ۶ تن از زخمیان این روی‌داد از شفاخانه مرخص شده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

هم‌زمان با وقوع آتش‌سوزی، شرکت برق‌رسانی افغانستان یا برشنا اعلام کرد که به‌دلیل این روی‌داد، لین ۲۲۰ کیلوولت برق وارداتی نیز قطع شده و بیش‌تر ساحات شهر کابل بی‌برق است. از سویی هم، صبح امروز برشنا اعلام کرد که یک لین برق وارداتی که در ساحۀ کوتل خیرخانۀ شهر کابل در اثر آتش‌سوزی قطع شده بود، دوباره وصل شده است و کار روی وصل لین دومی ادامه دارد.

در همین حال، گفته می‌شود شماری از راننده‌گان آسیب‌دیده در این آتش‌سوزی، اعتراض کرده و شاهراه کابل_شمال را به‌روی ترافیک بسته‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: