مقام‌های محلی هرات از مهار آتش‌سوزی گسترده در گمرک اسلام‌قلعه خبر می‌دهند.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات به سلام‌وطندار می‌گوید که سرانجام‌ آتش‌سوزی در گمرک ‌اسلام‌قلعه از سوی تیم آتش‌نشانی هرات به هم‌کاری تیم‌های آتش‌نشانی کشور ایران، حوالی ساعت ۱۰ امشب (شنبه، بیست‌وپنجم دلو/بهمن) مهار شده است. این آتش‌سوزی چاشت امروز آغاز شده بود.

هرچند برخی رسانه‌های ایرانی از کشته‌شدن بیش از ۴۰ تن به شمول راننده‌گان تانکرهای مواد نفتی خبر داده‌اند، اما سخنگوی والی هرات می‌گوید که هنوز از تلفات جانی در این روی‌داد اطلاعات دقیق در دست نیست.

اما برخی از راننده‌گان تانکرهای مواد نفتی مدعی‌اند که بیش از ۴۲ تن از راننده‌گان که در موترهای‌شان بودند، در آتش سوخته‌اند. به گفتۀ این راننده‌گان، بیش‌تر آنان به ایران منتقل شده‌اند.

محمدرفیق شیرزی، سخنگوی ریاست صحت هرات، ۱۷ زخمی روی‌داد آتش‌سوزی گمرک اسلام‌قلعه را تأیید می‌کند و می‌گوید که وضعیت ۲ تن از زخمیان وخیم است.

در همین حال، یونس قاضی‌زاده، رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات می‌گوید که نزدیک به ۵۰۰ تانکر‌ مواد نفتی تاجران که در توقف‌گاه گمرک اسلام‌قلعه قرار داشتند، کامل سوخته‌اند. به گفتۀ قاضی‌زاده، براساس برآوردهای نخستین، ۴۰ تا ۵۰ میلیون دالر در اثر این آتش‌سوزی به بازرگانان زیان مالی رسیده است. رئیس اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری هرات می‌افزاید که میزان خسارات واردشده در روزهای آینده روشن خواهد شد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: