ملا عبدالغنی برادر، معاون نخست رئیس‌الوزرای امارت اسلامی روز پنج‌شنبه، هژدهم حمل/فروردین در حالی که شهاب‌الدین دلاور، سرپرست وزارت معادن و پترولیم حضور داشت، با گشایش معدن نفت قشقری ولایت سرپل در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها می‌گوید که درآمدهای این معدن نفت به بانک مرکزی می‌رود و از آن‌جا به تمام ولایت‌ها توزیع می‌شود و حق اولویت را ولایت سرپل خواهد داشت.

به گفتۀ معاون نخست رئیس‌الوزرای امارت اسلامی، تاکنون روند استخراج نفت با کشوری قرارداد نشده است و مسئولیت استخراج آن را هم‌اکنون امارت اسلامی بردوش دارد. آقای برادر می‌افزاید که با گشایش و استخراج معدن‌های افغانستان مسیر پیش‌رفت را می‌پیماید و از این ره‌گذر درآمدهای قابل ملاحظه‌یی را به‌دست می‌آورد. او تأکید می‌کند که روزانه ۲۰۰ تُن نفت از معدن قشقری ولایت سرپل استخراج می‌شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

در همین حال، باشنده‌گان سرپل از گشایش معدن نفت قشقری این ولایت استقبال می‌کنند؛ اما می‌گویند از درآمدهایی که این معدن به‌دست می‌دهد، باید در راستای بازسازی و انکشاف ولایت‌ها به‌ویژه سرپل استفاده شود.

امان‌الله، یکی از باشنده‌گان سرپل می‌گوید که تصمیم خوبی دربارۀ استخراج معدن نفت قشقری گرفته شده است و درآمدهای خوبی را به خزانۀ دولت تحویل می‌دهد. به گفتۀ او، باشنده‌گان سرپل در بدل استخراج نفت از امارت اسلامی می‌خواهند که زمینۀ توسعۀ متوازن را عملی کند و از مزایای آن باید ۳۴ ولایت بهره بگیرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: