شماری از جوانان در ارزگان در دیدار با محمدیونس راشد، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ که به این ولایت سفر کرده است، می‌گویند که پس از بازگشت امارت اسلامی به قدرت، بسیاری از جوانانی که کارمندان اداره‌های دولتی بودند، از کار برکنار و به ‌جای آنان افراد وابسته به امارت اسلامی گماشته شده اند.

به گفته‌ی این جوانان، عامل‌هایی که بر اساس آن کارمندان اداره‌های دولتی برکنار شده اند یا در آینده برکنار خواهند شد، باید بررسی شود.

ولی‌محمد پخلا، یک تن از باشندگان ارزگان، می‌گوید: «یک جوان هر جا برود، از او در باره‌ی جهاد می‌پرسند. آیا جوانان این جا حق کار ندارند؟ اگر حق دارند، چرا در باره‌ی جهاد سئوال می‌شود و اگر اجازه‌ی کار را نداریم، از کشور می‌رویم. چرا در اداره‌ها از ما در باره‌ی جهاد سئوال می‌شود؟ در ارزگان یک کمیسیون وجود دارد که همین هفته‌ی گذشته کارمندان پیشین را برکنار کرد.»

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

احمدجاوید، یک تن دیگر از باشندگان ارزگان، نیز می‌گوید: «ساعت نُه شب چند نفر پشت دروازه‌ی خانه‌ام آمدند و مرا به شدت تهدید کردند و کاغذی به من دادند و گفتند که از کار برکنار شده‌ای و ما به جای شما افراد واجد شرایط را تعیین می‌کنیم. من این ورق را به تمام اداره‌ها بردم؛ اما همه به من خندیدند. تمام این مدارک نزد من است.»

از سوی دیگر، شماری از جوانان ارزگانی، از مقام‌های مرکزی امارت اسلامی می‌خواهند که به بخش‌های اقتصادی، صحی و فرهنگی توجه کنند.

رحمت‌الله صدیقی، باشنده‌ی ارزگان، در این باره می‌گوید: «در سه حوزه درخواست دارم و امیدوارم مشکلات ما در حوزه‌های فرهنگی، اقتصادی و آموزشی، حل شود.»

با این حال، محمدیونس راشد، معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، پس از شنیدن مشکلات جوانان ارزگان، می‌گوید که هم‌اکنون ۸۰ درصد افراد وابسته به امارت اسلامی بی‌کار و ۸۰ درصد کارمندان اداره‌های دولتی نیز مأموران دولت پیشین اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

او می‌افزاید: «ان‌شاءالله مشکلات شما را به مرکز می‌رسانیم. ناامید نباشید؛ زیرا ناامیدی حرام است. اکنون ۲۰ درصد مجاهدین ما در اداره‌های دولتی کار می‌کنند و ۸۰ درصد، کارمندان دولت پیشین اند. ۸۰ درصد مجاهدین ما هم بی‌کار اند.»

معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، در دیدار با جوانان در ارزگان تأکید می‌کند که افزون بر این ولایت، مشکلات جوانان بسیاری از ولایت‌های دیگر را نیز خواهد شنید و برای حل این مشکلات، با آنان هم‌کاری خواهد کرد.

این در حالی است که به دنبال روی‌کارآمدن امارت اسلامی، شمار بسیاری از کارمندان دولتی، به دلیل‌های مختلفی خانه‌نشین شده اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: