بیست‌وهفتمین نشست اقتصادی سن‌پترزبورگ روسیه، روز چهارشنبه، ۱۶ جوزا، در شهر سن‌پترزبورگ روسیه آغاز شده است و تا روز شنبه‌ی هفته‌ی آینده ادامه خواهد یافت.

سمیع‌الله ابراهیمی، سخن‌گوی وزارت کار و امور اجتماعی، به سلام‌وطندار می‌گوید که عبدالمنان عمری، سرپرست این وزارت، در این نشست شرکت کرده است و در باره‌ی گسترش روابط بازرگانی، جلب سرمایه‌گذاری و وجود فرصت‌ها در افغانستان برای سرمایه‌گذاران بیرونی، سخن‌رانی می‌کند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «سرپرست وزارت کار و امور اجتماعی در مورد گسترش روابط تجارتی، سرمایه‌گذاری روی راه آهن و انرژی برق، اعزام کارمندان حرفه‌ای به بیرون از کشور  و جلب سرمایه‌گذاری‌ها که فرصت مناسبی در افغانستان به دیگر کشورها مساعده شده است و در باره‌ی محدودیت‌ها و رفع محدودیت‌ها، در این نشست سخن‌رانی خواهد کرد.»

روسیه از جمله کشورهایی است که با امارت اسلامی روابط خوبی دارد و به تازگی پیشنهاد حذف نام امارت اسلامی از فهرست گروه‌های هراس‌افکنی روسیه به ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور این کشور سپرده شده است.

در همین حال، تاج‌محمد تلاش، آگاه مسائل اقتصادی، می‌گوید که روسیه در حال تعامل با امارت اسلامی است. «روسیه با امارت اسلامی می‌خواهد که تعاملات داشته باشد و در حال افزودن است. این به نفع افغانستان است و باید پالیسی‌های خود را عیار کنیم و به قدرت خوبی منطقه‌ای مبدل شویم.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

گفتنی است که در نشست اقتصادی سن‌پترزبورگ که در ۲۷ سال گذشته در روسیه برگزار می‌شود، توافق‌نامه‌هایی در زمینه‌ی گسترش مسائل اقتصادی و بازرگانی میان طرف‌های مختلف به امضا می‌رسد.

در این نشست، نمایندگان شرکت‌های بزرگ از امریکا، فرانسه، سویس، دنمارک، عربستان سعودی و برخی کشورهای دیگر نیز اشتراک می‌کنند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: