هم‌زمان با فرارسیدن عید قربان، مسئولان در ریاست صحت عامه‌ی بلخ از افزایش شمار مبتلایان به تب کانگو در این ولایت خبر می‌دهند.

مسئولان شفاخانه‌ی ۵۰ بستر انتانی بلخ، به سلام‌وطندار می‌گویند که در پنج ماه گذشته حدود ۳۶ بیمار مبتلا به تب کانگو را زیر مراقبت گرفته اند.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

نبی‌الله امیری، سرطبیب شفاخانه‌ی ۵۰ بستر انتانی بلخ، از گسترش بیش‌تر این بیماری هشدار می‌دهد و می‌گوید: «از میان ۳۶ فرد مبتلا که ما درمان کردیم، متأسفانه سه تن ‌شان جان‌های شان را از دست داده اند.»

از سویی هم، پزشکان در بلخ، از شهروندان می‌خواهند که برای جلوگیری از ابتلا به این بیماری در هنگام تماس با دام‌هایی چون گاو، بز و گوسفند از دست‌کش، ماسک، پیش‌بند و عینک محافظتی استفاده شود.

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

عطاء‌الله قاسمی، یکی از پزشکان در شفاخانه‌ی ۵۰ بستر انتانی بلخ، می‌گوید: «به خاطر جلوگیری از گسترش این بیماری باید شهروندان در جریان خریداری و ذبح حیوانات کنه‌هایی را که می‌بینند، بدون دست‌کش نگیرند.»

پزشکان در بلخ در حالی از افزایش شمار مبتلایان به تب کانگو ابراز نگرانی می‌کنند که پیش از این سازمان جهانی بهداشت نیز از افزایش شمار مبتلایان به کانگو هشدار داده است.

مرتبط با این خبر:

کلیدواژه‌ها: // // //

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: