کمیته‌ی روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا، روز گذشته نشستی را زیر عنوان «بررسی انتقام‌جویی امارت اسلامی از هم‌کاران پیشین نظامیان امریکایی در افغانستان» با حضور نظامیان پیشین امریکایی برگزار کرد.

الیزابت لن، عضو پیشین نیروهای دریایی امریکا، در این نشست ادعا کرده که با هم‌کارانش بیش از ۸۰۰ مورد کشتار، شکنجه و بازداشت نظامیان حکومت پیشین افغانستان را ثبت کرده است.

او گفته است: «متحدان ما بهای هم‌کاری با ما را با خون خود می‌پردازند و با هم‌کارانم ۸۰۰ مورد کشتار، شکنجه و بازداشت نظامیان حکومت پیشین افغانستان را ثبت کرده‌ایم.»

سلام‌وطندار را در اکس دنبال کنید

مایکل سیزمار، افسر پیشین ارتش امریکا، در این نشست با نگرانی از وضعیت امنیتی نظامیان حکومت پیشین افغانستان، گفته که بی‌کاری و گرسنگی جان آن‌ها را با خطر روبه‌رو کرده است.

این افسر پیشین ارتش امریکا، افزوده است: «در کنار تهدیدهای امنیتی، بی‌کاری و گرسنگی زندگی نیروهای حکومت پیشین را به شدت با خطر روبه‌رو کرده است.»

در همین حال، ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی امارت اسلامی، با رد انتقام‌گیری از هم‌کاران پیشین نظامیان امریکایی از سوی امارت اسلامی، می‌گوید که امارت اسلامی همه نظامیان حکومت پیشین را مورد عفو قرار داده است.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

او می‌افزاید: «آن‌ها هیچ نگرانی نداشته باشند و اشخاصی که با امریکا هم‌کار بودند، هیچ یک آ‌ن‌ها با تهدید مواجه نیستند و این تشویش‌ها را ابرازکردن به جا نیست؛ پروپاگند است یا خلای معلوماتی وجود دارد.»

گفتنی است که پیش از این دفتر هیئت معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما)، با پخش گزارشی در دو سال گذشته از قتل نظامیان حکومت پیشین در افغانستان نگرانی کرده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: