ذبیح‌الله مجاهد، سخن‌گوی حکومت سرپرست امارت اسلامی، در گفت‌‌‌وگو با سلام‌وطندار با این که از اظهارات انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان، مبنی بر این که این کشور در زمان معین به خاطر دفاع از خود دست به ‌عملیات نظامی در افغانستان خواهد زد، اظهار بی‌خبری می‌کند؛ اما تأکید می‌کند که در چنین شرایطی حکومت افغانستان آماده است از خاک خود حفاظت کند.

سلام‌وطندار را در شبکه‌ی «ایکس» دنبال کنید

آقای مجاهد، با اشاره به این که حکومت سرپرست امارت اسلامی افغانستان در برابر هر گونه تحرکی پاسخ خواهد داد، می‌افزاید: «باید بگوییم که ما در این مورد از وجب وجب خاک خود دفاع خواهیم کرد و اگر خدانخواسته برخورد شود، ما جواب خواهیم داد. ما به او [نخست‌وزیر موقت پاکستان] مشوره می‌دهیم که آن‌ها باید مسائل خود را در کشور خود حل کنند و اتهامات نبندند.»

این در حالی است که به تازگی انوارالحق کاکر، نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان، در گفت‌وگو با بخش اردوی صدای امریکا گفته ‌است که پاکستان در زمان معین و در صورت نیاز به خاطر دفاع از خود، دست به عملیات نظامی در افغانستان خواهد زد.

نخست‌وزیر حکومت موقت پاکستان، تأکید کرده‌ است که این کشور حق دارد به‌ منظور دفاع از خود و شهروندانش، در صورت لزوم به این کار متوصل شود.

سلام‌وطندار را در تلگرام دنبال کنید

گفتنی است که چندی پیش وزیر امور داخله‌ی حکومت موقت پاکستان، نیز از استفاده‌ی خاک افغانستان برای اعمال خشونت در پاکستان، انتقاد کرده و خواستار تعهد امارت اسلامی به توافق‌نامه‌ی دوحه شده بود.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: