وحید مجروح، سرپرست وزارت صحت، در یادداشتی در‌ فیس‌بوک خود از گسترش بیماری «قارچ سیاه» در میان بیماران کرونایی ابراز نگرانی کرده است.

سرپرست وزارت صحت نوشته است: «از مصیبت اصلی کووید ۱۹ رهایی نیافته، سردچار مصیبت دیگری شدیم، واقعات قارچ سیاه در نزد بیماران کووید ۱۹ در حال افزایش است. متأسفانه.»

وحید مجروح دربارۀ شمار مبتلایان به قارچ سیاه در کشور معلومات نداده است؛ اما برخی رسانه‌ها گزارش داده‌اند که دو مورد ابتلا به این بیماری در کابل ثبت شده است. قارچ سیاه نوع بیماری کشنده و نادر است که در برخی از کشورها هم‌زمان با گسترش ویروس کرونا در میان بیماران گسترش یافته است.

با این حال، سرپرست وزارت صحت عامه می‌گوید که دامنۀ بیماری کووید ۱۹ در حال فراخ‌شدن است و جلو این بیماری با اکسیژن گرفته نمی‌شود. وحید مجروح از مردم خواسته است که تدابیر صحی را به‌طور جدی رعایت کنند تا از گسترش بیش‌تر کرونا جلوگیری شود.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آقای مجروح دربارۀ واکسن کرونا نیز گفته است که در هفتۀ آینده حدود ۱.۵ میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون از آمریکا به کشور می‌رسد. آمریکا سه میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون به افغانستان کمک کرده است.

به گفتۀ سرپرست وزارت صحت، دولت از تمام ظرفیت‌های موجود برای تدارک و خریداری واکسن استفاده می‌کند؛ اما تولید کم واکسن و رقابت روی آن، کشورهای جهان سوم را با مشکل روبه‌رو کرده است.

سرپرست وزارت صحت می‌گوید که در ماه جولای حدود ۵۰۰ هزار دوز واکسن استرازنکای هندی نیز از طریق تسهیل جمع‌آوری و اهدای واکسن کوواکس به افغانستان می‌رسد. براساس معلومات وزارت صحت، تاکنون یک میلیون تن در کشور واکسن کرونا دریافت کرده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: