محمد آگ آیویا، نمایندۀ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل متحد یا یونیسف، اعلام کرده است که در نتیجۀ حمله‌های هوایی نظامیان پاکستانی بر ولایت‌های خوست و کنر، ۲۰ کودک کشته شده‌اند.

او در توییترش نوشته است که ۱۲ دختر و سه پسر در ولایت خوست و سه دختر و دو پسر در ولایت کنر در اثر این حمله‌ها کشته شده‌اند. نمایندۀ صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل افزوده است این کودکان در حالی که در خانه‌های‌شان خواب بوده‌اند هدف حمله‌های هوایی نظامیان پاکستانی قرار گرفته‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

آیوا تأکید کرده است که خشونت در برابر کودکان در همه اشکال آن باید متوقف شود. او هم‌چنان گفته است که تیم‌های امدادرسان در ساحه برای رسیده‌گی به آسیب‌دیده‌گان و قربانیان اعزام شده‌اند.

 یونیسف از طرف‌ها خواسته است که طبق قوانین بین‌المللی، از آسیب‌رساندن به غیرنظامیان و زیرساخت‌های غیرنظامی خودداری کنند و هر کاری که در توان دارند، انجام دهند تا کودکان را در همه زمان‌ها مصون بمانند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

حمله‌های هوایی نظامیان پاکستانی بر ولایت‌های خوست و کنر بیش از ۴۰ کشته و شماری زخمی برجای گذاشت. این حمله‌ها واکنش‌هایی را در داخل و بیرون از کشور در پی داشت. باشنده‌گان شماری از ولایت‌ها در واکنش به این حمله‌ها راه‌پیمایی اعتراضی کردند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: