هوگو شورتر، کاردار سفارت بریتانیا برای افغانستان، گفته است که این کشور از خشونت برای تغییر سیاسی در افغانستان پشتی‌بانی نمی‌کند.

او روز گذشته (یک‌شنبه، بیست‌ونهم جوزا)، با پخش بیانیه‌یی گفته است بریتانیا از هیچ ‌کسی از جمله اتباع افغانستان که به‌دنبال دست‌یابی به تغییر سیاسی از طریق خشونت یا هرگونه فعالیتی که خشونت را برای اهداف سیاسی تحریک می‌کند، پشتی‌بانی نمی‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

کاردار سفارت بریتانیا افزوده است کشورش اجازه نخواهد داد که از خاکش برای برنامه‌ریزی یا آماده‌سازی خشونت استفاده شود و دیگران را نیز از انجام این کار دل‌سرد خواهد کرد.

او تأکید کرده است خشونت از هر نوع آن، نه به نفع افغانستان و نه هم به نفع جامعۀ جهانی‌ست و آنان از انواع حمله‌های تروریستی ابراز تأسف می‌کنند.

هوگو شورتر تصریح کرده است که برای ارتقای صلح و ثبات، ارائۀ حمایت‎های بشردوستانه به مردم افغانستان و رسیده‌گی به نگرانی‎های مشترک دربارۀ امنیت، هیچ جای‌گزینی برای تعامل با حکومت کنونی افغانستان وجود ندارد و «این کاری‌ست که ما انجام می‌دهیم».

وزارت امور خارجه از بیانیۀ کاردار سفارت بریتانیا استقبال کرده است. عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجه با پخش اعلامیه‌یی گفته است که امارت اسلامی از موضع بریتانیا مبنی بر عدم تأیید مخالفان مسلح دولت افغانستان و ترجیح تعامل با امارت اسلامی استقبال می‌کند.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

او افزوده درک این واقعیت که صلح و ثبات در افغانستان و تعامل مثبت با امارت اسلامی به نفع منطقه و جهان است، قابل قدر است.

این گفته‌ها از سوی این مقام بریتانیا در حالی مطرح می‌شود که تاکنون این کشور حکومت امارت اسلامی را به رسمیت نشناخته است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: