مسئولان محلی پکتیکا می‌گویند که در شب‌وروزهای عید در مرکز و برخی از ولسوالی‌های این ولایت حدود ۱۷۰ روی‌داد ترافیکی رخ داده است.

عظیم‌گل جلالی، مسئول شفاخانۀ مرکزی پکتیکا، به سلام‌وطندار می‌گوید که در نتیجۀ ۱۴۰ روی‌داد ترافیکی، چهار کشته و بیش از ۱۰۰ زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌اند. به گفتۀ او، بیش‌تر این روی‌دادها در اثر برخورد موترها با موترسایکل رخ داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

یک منبع دیگر از شفاخانۀ ولایتی پکتیکا نیز می‌گوید که در این مدت ده‌ها زخمی از ۳۰ روی‌داد ترافیکی به این شفاخانه مراجعه کرده‌اند.

در همین حال، محب‌الله حماس، معاون والی پکتیکا، به سلام‌وطندار تأیید می‌کند که به‌شمول مرکز در شماری از ولسوالی‌های این ولایت روی‌دادهای ترافیکی رخ داده است.

معاون والی پکتیکا می‌افزاید که نیروهای امارت اسلامی تمام تلاش خود را برای جلوگیری از وقوع روی‌دادهای ترافیکی کرده‌اند و در هر ایست بازرسی به راننده‌گان احتیاط توصیه شده است، اما با آن هم در اثر بی‌احتیاطی راننده‌گان روی‌دادهای ترافیکی بسیاری رخ داده است.

از سوی دیگر، مسئولان محلی هلمند می‌گویند که در نتیجۀ روی‌دادهای ترافیکی در روزهای عید در مرکز و شماری از ولسوالی‌های این ولایت دو تن کشته و ۳۸ تن دیگر زخمی شده‌اند.

محمدقاسم ریاض، آمر مطبوعات ریاست اطلاعات و فرهنگ هلمند، به سلام‌وطندار می‌گوید که بیش‌تر این روی‌دادها در ولسوالی سنگین این ولایت رخ داده است که شمار آن به ۱۳ روی‌داد می‌رسد.

سلام‌وطندار فارسی را در توییتر دنبال کنید

مسئولان محلی ارزگان نیز از کشته و زخمی‌شدن ده‌ها تن در نتیجۀ روی‌دادهای ترافیکی در این ولایت خبر می‌دهند. عبدالغفار وطن‌وال، سرطبیب شفاخانۀ ولایتی ارزگان، به سلام‌وطندار می‌گوید که در شب‌وروزهای عید ۱۰۰ زخمی به این شفاخانه منتقل شده‌اند و یک تن هم در نتیجۀ روی‌داد ترافیکی جان باخته است.

قابل یادآوری‌ست که پیش‌تر مسئولان محلی ولایت‌های ننگرهار و هرات نیز از کشته و زخمی‌شدن ده‌ها تن در نتیجۀ روی‌دادهای ترافیکی در روزهای عید خبر داده‌اند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: