هم‌زمان با گسترش موج سوم ویروس کرونا در کشور، مسئولان محلی پنجشیر از بسته‌شدن درِ ورودی این ولایت به روی بازدیدکننده‌گان و کسانی‌که برای تفریح به پنجشیر می‌روند، خبر می‌دهند.

محمدمنصور عنابی، سخنگوی والی پنجشیر به سلام‌وطندار می‌گوید، این تصمیم بر بنیاد فیصلۀ شورای نظامی این ولایت به منظور جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، جلوگیری از مبتلان شدن بیشتر باشنده‌گان پنجشیر به این ویروس و حفاظت جان مردم از این ویروس، گرفته شده است.

مسئولان ریاست صحت  پنجشیر می‌گویند، در ماه حمل ام‌سال از میان ۴۸۵رویداد مشکوک ویروس کرونا در این ولایت ۸ رویداد آن مثبت و در ماه ثور از میان ۶۴۲ رویداد مشکوک، ۸۲ رویداد آن مثبت بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

شیردل دانش، رئیس صحت پنجشیر به سلام‌وطندار می‌گوید، در ۱۲روز ماه جاری خورشیدی ۶۵۷ رویداد مشکوک و ۲۴۶ رویداد مثبت کرونا در این ولایت شناسایی شده است.آقای دانش از تصمیم شورای نظامی و مسئولان محلی پنجشیر مبنی بر بستن در ورودی این ولایت به روی بازدیدکننده‌گان، استقبال می‌کند.

رئیس صحت پنجشیر از نیاز جدی به اکسیژن برای بیماران کرونایی در این ولایت سخن می‌زند و می‌گوید، وزارت صحت برای رفع این نیازمندی وعده همکاری داده است.

در این حال شماری کسانی‌ که از کابل برای تفریح به پنجشیر رفته بودند می‌گویند، نیروهای امنیتی برای آنان اجازه ورود به این ولایت را نداده‌اند.

سلام‌وطندار فارسی را در تلگرام دنبال کنید

فرشاد و فرزاد، دو تن از باشنده‌گان کابل می‌گویند، مسئولان امنیتی از منطقۀ دالان‌سنگ پنجشیر، به مردم اجازۀ ورود به این ولایت را نمی‌دهند.

پنجشیر از ولایت‌های کوهستانی، سرسبز و دارای طبیعت کم‌نظیر و امنیت می‌باشد که همواره در محراق توجه بازدیدکننده‌گان و گردش‌گران داخلی و خارجی قرار دارد.

بر بنیاد آمارهای ارایه‌شده از سوی مسئولان محلی پنجشیر، سال‌پار بیش از ۱۴۰هزار تن به شمول گردش‌گران از این ولایت بازدید کرده‌اند و ام‌سال نیز تخمین‌زده شده که در صورت کاهش شیوع ویروس کرونا ۱۵۰ تا ۲۰۰هزار تن از این ولایت بازدید خواهد کرد.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: