ضیااحمد تکل، معاون سخن‌گوی وزارت امور خارجه‌، روز دوشنبه، ۳ دلو، در رشته‌تویتی از دیدار مارتین گریفیتس، معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه با امیرخان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه‌، خبر داده است.

معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در امور انسان‌دوستانه، در این دیدار از گرد‌آوری چهار میلیارد و ۶۰۰ میلیون دالر کمک‌ برای توزیع به ۲۸ میلیون نیازمند در افغانستان، خبر داده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیسبوک دنبال کنید

آقای گریفیتس، در کنار اعلام آمادگی به کمک‌های انسان‌دوستانه به افغانستان، نگرانی سازمان ملل متحد در باره‌ی بازداشتن زنان از آموزش و کار را نیز، با امیرخان متقی شریک کرده است.

در همین حال، امیرخان متقی در این دیدار گفته است: «افغانستان بخشی از جامعه‌ی بین‌المللی است و سازمان ملل، مسئولیت دارد تا در نزدیک‌شدن افغانستان و جهان نقشی سازنده‌ ایفا کند.»

سرپرست وزارت خارجه‌، هم‌چنان از معاون دبیرکل سازمان ملل در امور انسان‌دوستانه، خواسته است که در کنار انتقادها و خلاهای موجود در افغانستان، دست‌آوردهای اخیر و فرصت‌ها را به طور واقعی با جامعه‌ی بین‌المللی شریک کند.

سلام‌وطندار فارسی را در تویتر دنبال کنید

این در حالی است که دفتر هم‌آهنگ‌کننده‌ی کمک‌های انسان‌دوستانه‌ی سازمان ملل متحد (اوچا)، به تازگی گفته که ۲۸ میلیون تن در افغانستان به کمک‌های انسان‌دوستانه نیازمند اند.

گفتنی است که پیش‌‌ از این، آمنه محمد، دیگر معاون دبیرکل سازمان ملل متحد در سفری به افغانستان، خواستار بازگرداندن حق آموزش و کار زنان از سوی امارت اسلامی شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: