در دو ماه پسین حمله‌های طالبان بر ولسوالی‌های ولایت‌های مختلف افزایش یافته و شماری از ولسوالی‌ها پس از عقب‌نشینی نیروهای امنیتی، به‌ تصرف جنگ‌جویان این گروه درآمده است. به گفتۀ مسئولان حکومتی، طالبان پس از تصرف ولسوالی‌ها، ساختمان‌های ولسوالی‌ها و دیگر تأسیسات عامه را انفجار داده‌اند و حتی دست به تخریب ساحات غیرنظامی و خانه‌های مردم می‌زنند.

در تازه‌ترین مورد، ساختمان ولسوالی اناردرۀ فراه در ۲۵ جوزا/خرداد ام‌سال پس از تصرف این ولسوالی از سوی گروه طالبان منفجر شد. طالبان اما این ادعاها را رد می‌کنند و می‌گویند که آنان از تأسیسات عامه محافظت می‌کنند و تخریب ساختمان‌های ولسوالی‌ها به‌دلیل پیش‌گیری از حملۀ نیروهای امنیتی بوده است.

سلام‌وطندار فارسی را در فیس‌بوک دنبال کنید

ذبیح‌الله مجاهد، از سخنگوی طالبان ادعا می‌کند که حمله بر خانه‌های مردم و ملکیت‌های عامه، کار این گروه نیست.

از سویی هم، فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع می‌گوید که ویرانی افغانستان از اهداف طالبان است و مدرک‌هایی از صدها مورد انهدام تأسیسات از سوی این گروه وجود دارد.

براساس گزارش‌ها، در بیش‌تر از دو ماه پسین بیش از ۱۰۰ ولسوالی در نتیجۀ درگیری یا عقب‌نشینی نیروهای امنیتی به‌دست طالبان افتاده و در پی آن در شماری از ولسوالی‌ها خانه‌های غیرنظامیان تخریب شده و بازارها به آتش کشیده شده است.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: