شماری از جوانان و فعالان مدنی امروز در نمایشگاهی در پارک شهر نو کابل که با هدف پشتی‌بانی از نیروهای امنیتی برگزار شده بود، می‌گویند که جنگ در کشور راه‌حل نیست و طالبان باید راه گفت‌وگو با دولت افغانستان را در پیش گیرند.

برگزارکننده‌گان این نمایشگاه از طالبان می‌خواهند که دست از جنگ بردارند. یکی از برگزارکننده‌گان این نمایشگاه به سلام‌وطندار می‌گوید، «مریم مانع هستم، نمایشگاه امروز به‌عنوان جنایت‌های جنگی در شهر نو کابل برگزار شده، در این اواخر بیش‌تر مردم ما آسیب دیدند. ما این جنایت‌های جنگی تروریستی پاکستان را تقبیح می‌کنیم و از جامعۀ جهانی و سازمان ملل می‌خواهیم که توجه به مردم درددیدۀ ما کنند.»

سلام‌وطندار را در یوتیوب دنبال کنید

در همین حال، شماری از باشنده‌گان کابل که به این نمایشگاه آمده‌اند، می‌گویند که مردم در برابر جنایت‌های طالبان سکوت نمی‌کنند و یک‌جا با نیروهای امنیتی علیه آنان می‌ایستند.

جوانان و فعالان مدنی شرکت‌‎کننده در این نمایشگاه می‌گویند که باشنده‌گان ولایت‌ها به‌دلیل جنگ از خانه‌های‌شان بی‌جا شده‌اند و در وضعیت بدی زنده‌گی می‌کنند. آنان از جامعۀ جهانی می‌خواهند که نسبت به وضعیت ناگوار کنونی افغانستان بی‌تفاوت نماند.

مرتبط با این خبر:

به اشتراک بگذارید:
به اشتراک گذاری بر روی facebook
به اشتراک گذاری بر روی twitter
به اشتراک گذاری بر روی telegram
به اشتراک گذاری بر روی whatsapp
به اشتراک گذاری بر روی email
به اشتراک گذاری بر روی print
تحلیل‌های مرتبط

اخبار و گزارش‌های سلام وطن‌دار را از شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید: